Internet

5 miliardów "tweetów" na Twitterze

przeczytasz w 1 min.

Osoba odpowiedzialna za promocję serwisu Twitter - Robin Sloan - napisał 5 miliardową, krótką wiadomość - tzw. tweet. Była to odpowiedź na wiadomość innego użytkownika serwisu. Zawartość tweeta wysłanego przez Sloana to: "Oh lord.".

Aplikacja o nazwie Gigatweet od jakiegoś czasu liczyła wszystkie wiadomości wysyłane na Twitterze. W ostatnim tygodniu grupa osób monitorująca serwis zauważyła, że liczba tweetów zbliża się do granicy 5 miliardów. Wówczas zadziałał Robin Sloan. Możliwe jednak, że ten wynik jest dużo wyższy, bo Gigatweet nie został wdrożony w pierwszych chwilach istnienia popularnego serwisu społecznościowego.

Jak donosi serwis Cnet, mimo ogromnego zainteresowania serwisem, dalszy wzrost popularności Twittera może jednak w najbliższym czasie nieco zwolnić. Fenomenalny sukces "krótkich wiadomości" w dużej mierze dotyczy Stanów Zjednoczonych i Europy Zachodniej.

Jakie są Wasze opinie na temat Twittera?

Źródło: Cnet

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Czy tweeter to coś takiego jak śledzik na NK. Czy takie coś może w ogóle sprawiać komuś frajdę? Ludzie wypisują tam bzdury. Ostatnio widziałem jak ktoś miał tekst w stylu: "Wklej tą wiadomość do śledzika bo jak tego nie zrobisz to umrze twoja mama". Żenada.
  • avatar
   Grzegorz Kubera
   0
   No, no, nieźle ćwierkają na tym Twitterze. :) Dla mnie to kolejny serwis, który ma miliony userów, a i tak jest niezrozumiały dla polskich userów.
   • avatar
    jewgienij
    0
    A co to twiter??