Karty graficzne

55nm GT200 z GDDR5 w czwartym kwartale 2008

Michał Szukała | Redaktor serwisu benchmark.pl
6 komentarzy Dyskutuj z nami

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom o tym, że niedługo po premierze Radeona 4870 X2 NVIDIA wypuści nową wersję GPU GT200, wykonaną w 55 nm wymiarze technologicznym, koncern z Santa Clara cały czas nad nią pracuje.

Przeniesienie chipu GT200 w 55nm wymiar technologiczny powinno zakończyć się sukcesem najwcześniej w październiku bieżącego roku. Nie zabraknie w nim usprawnień – nowy GPU po raz pierwszy w historii serii GeForce będzie wspierał pamięci GDDR5.

Zmniejszony procesor graficzny GT200 pozwoli na uzyskanie wyższych taktowań, a dodanie szybkich pamięci GDDR5 (na miejsce obecnie stosowanych przez NVIDIĘ GDDR3) ma sprawić, że nowa konstrukcja będzie o kilkanaście procent szybsza, na tyle, aby być w stanie wyprzedzić Radeona HD 4870 X2. Okazuje się jednak, że przeniesienie nowego GPU NVIDII w nowy proces technologiczny jest bardziej czasochłonne, niż mogło się wcześniej wydawać.

Pozostaje poczekać kilka miesięcy i zobaczyć, jak na działania konkurencji zareaguje ATI.

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  "Czwarta połowa"? oO?
 • avatar
  piwo1
  hahah w czwartej połowie 2008.od kiedy całość ma cztery połowy.hahah.chyba w czwartym kwartale, albo drugiej połowie.nie czepiam sie.sory.ale smiesznie to brzmi.
 • avatar
  ElFi_
  Heheh, czyli co? Prototypy jeszcze nie działają tak jak trzeba? Myśleli, że przeprojektowanie układu do niższego wymiaru to tak jak użyć zooma.......niestety - to nie zadziała;)
 • avatar
  Gothar
  Dzielimy rok na polowy i bierzemy 2 połówkę i dzielimy ja jeszcze na polowe i to ta ostatnia połówka xD
  A tak po za tym to ćwiartek nie lubię choć podobno kto wypija ostatki ten ma brzuszek gładki xD
 • avatar
  darek11
  To ja zdaze uzbierac i na monitor jakis lepszy jak bede musial dwa miesiace dluzej czekac niz myslalem. nvidia ma lekko zadyszke teraz, i bardzo mi sie to podoba. Ati wkoncu pozbawilo ich pozycji, a oni znizyli ceny.