Karty graficzne

Nowy gracz na rynku kart graficznych. Nadchodzą nowe GeForce’y i Radeony

przeczytasz w 1 min.

W sprzedaży pojawią się karty graficzne GeForce i Radeon z logo firmy Acer? To bardzo możliwe! Producent pracuje nad modelami GeForce RTX 4000 i Radeon RX 7000 w autorskiej wersji Predator.

Firma Acer ma już na swoim koncie karty graficzne, ale do tej pory była kojarzona tylko z modelami Intel Arc (głównie za sprawą swojego autorskiego modelu Acer Predator BiFrost Intel Arc A770 OC). Na tym jednak się nie skończy. Jakiś czas temu pojawiły się przecieki, jakoby tajwański producent przygotowywał także inne modele.

Acer przygotowuje karty GeForce i Radeon 

Na kanale GamersNexus pojawił się ciekawy materiał z siedziby firmy Acer, gdzie zaprezentowano prototypowe wersje kart graficznych GeForce RTX 4090 i Radeon RX 7000 (najpewniej topowego modelu Radeon RX 7900 XT lub XTX).

Acer GeForce RTX 4090 Predator

Acer GeForce RTX 4090 Predator

Szczególnie ciekawie zapowiada się karta GeForce RTX 4090 Predator, gdzie zastosowano chłodzenie wodne typu AiO (odprowadza ono ciepło z układu graficznego i kości pamięci).

Acer GeForce RTX 4090 Predator

Acer GeForce RTX 4090 Predator

W odróżnieniu od typowych konstrukcji, gdzie chłodnica jest wyprowadzona wężykami na zewnętrz karty, tutaj radiator został umieszczony bezpośrednio pod obudową akceleratora (z tego też powoduje zajmuje on trzy sloty dla kart rozszerzeń).

Niestety nie wiadomo jak projekt tajwańskiego producenta wypada w praktyce (i nie wiadomo czy w takiej wersji trafi do masowej produkcji).

Acer Radeon RX 7900 XTX Predator

Na materiale pojawiła się także autorska wersja karty Radeon RX 7900 XT/XTX Predator, która wykorzystuje rozbudowane, 3-slotowe chłodzenie. Tym razem zastosowano standardową konstrukcję opartą o radiator, ciepłowody i trzy wentylatory.

Mamy zatem potwierdzenie, że Acer pracuje nad autorskimi wersjami kart GeForce i Radeon. Jak na razie opracowano prototypowe konstrukcje, które mogą jeszcze być modyfikowane i dopracowywane przez producenta. Niebawem sprzęt powinien pojawić się na rynku.

Źródło: YouTube @ GamersNexus

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  9
  Konkurencja zawsze się przyda. Trzymam kciuki.
  • avatar
   Witalis
   -1
   I kolejny beznadziejny producent który zatyka 100% szerokiego śledzia. I jeszcze do tego wstawia imitację że niby ma otwory :-( Co za bezsensowna konstrukcja powodująca że 100% gorącego powietrza pompowana jest do środka i dalej nagrzewa dyski, układ zasilania CPU, i samego CPU :-(
   • avatar
    LubieBigos
    0
    Gdzie som moje komentarze wynpierdolene benchmarkowskie kurwy jebane!!!! Skurwiele jedne!!!