Oprogramowanie

Adobe Flash z groźną luką

przeczytasz w 1 min.

W programie Adobe Flash pojawiła się kolejna luka, która umożliwia cyberprzestępcy uruchomienie dowolnego kodu na atakowanym komputerze. Firma Adobe nie opublikowała jeszcze łaty likwidującej tę lukę.

Warto przeczytać:
Atak wymierzony w klientów banku BZ WBK
 Microsoft i Allegro walczą z piratami na aukcjach
 Dokuczliwa aplikacja dla androidowych piratów

Niedawno informowaliśmy o luce w programie Adobe Flash - szkodliwe pliki SWF były wówczas osadzane w arkuszach programu Microsoft Excel.

Teraz przyszła kolej na aplikację Microsoft Word. Przechwycony szkodliwy plik DOC ma wiele wspólnego ze zainfekowanym arkuszem Excela wykorzystywanym w poprzednim ataku. W zainfekowanym dokumencie Worda osadzony jest plik SWF wykorzystujący lukę w Adobe Flash do zainstalowana szkodliwego programu na atakowanym komputerze.

Cyberprzestępcy wykorzystują Worda do przeprowadzania ataków, ponieważ pozwala to na łatwe infekowanie komputerów za pośrednictwem poczty e-mail. Dlatego, po otrzymaniu nieoczekiwanych plików DOC należy zachować szczególną ostrożność.

W ataku wykorzystywany jest backdoor otwierający tylne drzwi do zainfekowanego komputera. Szkodnik działa „po cichu”, aby użytkownik nie zorientował się, że jego komputer padł ofiarą ataku. Produkty Kaspersky Lab identyfikują ten szkodliwy program jako Trojan-Dropper.Win32.Small.hgt.

Źródło: Kaspersky Lab

Polecamy artykuły:  
Najlepsze karty graficzne – kwiecień 2011
AMD Radeon 6790 - lepszy niż GeForce GTX 550 Ti
Samsung Galaxy Ace - prawdziwy as w klasie średniej?

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Jesssus Crist, czy ten Flash kiedykolwiek zostanie załatany i będzie dobrze działał ? (bo z wersji na wersję jest coraz gorzej - takie odnoszę wrażenie).
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   A wszyscy się jakoś dziwią, czemu to produkty Apple (iPhone, iPod, iPad) nie obsługują Flasha. No to macie już teraz odpowiedź.

   PS. Kolejnym powodem jest dodatkowo 'prądożerność' Flasha, no ale to też dla większości nie jest żaden argument...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    flash to zło i powinien zniknąć :D
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     sam jesteś zło
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Flash to podstawa - bez niego urzadzenie do internetu jest produktem z Biedronki. Co do samego Flasha to nie jest zly, duzo sie zmienilo w ciagu ostatnich lat, ale nadal podobnie jak w przypadku PDF, dziurawy.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       no dziurawy jak kondom z biedronki :D ^^