Aplikacje mobilne

Airbnb jeszcze bardziej ułatwi podróżowanie

przeczytasz w 2 min.

Aktualizacja jednej z popularniejszych platform do wyszukiwania noclegów na całym świecie - Airbnb wprowadzi wiele nowości, które sprawią, że podróżowanie będzie jeszcze łatwiejsze. Co dokładnie kryje się za nazwą Airbnb 2022: edycja letnia?

Airbnb 2022: edycja letnia spodoba się każdemu podróżnikowi

Bez znaczenia, jak często podróżujesz - Airbnb to bez wątpienia jedna z tych platform, bez których wiele wycieczek po prostu nie może się odbyć. Proste wyszukiwanie noclegów, porównywanie ich cen i wiarygodny system ocen - to wszystko sprawia, że Airbnb jest wybierany przez mnóstwo osób, które planują krótki wypad lub dłuższe wakacje w nieznanym miejscu. Z aktualizacją „Edycja letnia” wyszukiwanie noclegów ma być jeszcze łatwiejsze.

Airbnb 2022: edycja latoAktualizacja Airbnb 2022: edycja letnia pojawi się zarówno w aplikacji mobilnej, jak i w wersji przeglądarkowej

Nowy sposób wyszukiwania noclegów

To najważniejsza zmiana, którą Airbnb postanowiło wprowadzić w letniej aktualizacji. Każdy nocleg zostanie przypisany odpowiednim kategoriom, dzięki czemu podróżnicy będą mogli wyszukiwać spośród noclegów najbardziej zbliżonych do ich wymagań. Kategorii noclegów w „nowym” Airbnb jest dużo, bo ponad 50 - każdy znajdzie coś dla siebie.

Airbnb kategorie noclegówNiektóre spośród 50 kategorii w „nowej" wersji Airbnb

Noclegi będą kategoryzowane nie tylko przez samych gospodarzy. Wesprze ich w tym sztuczna inteligencja, która na podstawie nazw, opisów i opinii gości będzie uczyć się do jakiej grupy zaliczyć konkretny obiekt.

Pobyty dzielone

Drugą istotną nowość stanowią Pobyty dzielone. Nowa funkcja wyszukiwania jest skierowana głównie do osób, które planują dłuższy pobyt, którego z jakiegoś powodu nie można wykonać w jednym domu/mieszkaniu.

Jak dokładnie ma działać ta opcja? Otóż wystarczy wybrać interesującą lokalizację i datę podróży, a system wskaże użytkownikowi dwa różne obiekty w okolicy, w których można zrealizować pobyt o wskazanej długości.

Airbnb pobyty dzieloneWybrane przez aplikację noclegi w opcji Pobyty dzielone będą wyświetlać się na mapie, natomiast rezerwację obu na raz można wykonać jednym kliknięciem

Airbnb informuje, że pojawienie się funkcji Pobyty dzielone pozwoli wyszukiwać średnio 40% więcej ofert dotyczących dłuższych noclegów.

Ochrona w podróży

Poza ciekawymi nowościami w kontekście wyszukiwania, Airbnb pochwaliło się też AirCover - bezpłatną ochroną klientów podczas podróży. AirCover opiera się na czterech elementach:

 • Gwarancja ochrony rezerwacji: anulowanie pobytu przez gospodarza poskutkuje zwrotem kosztów rezerwacji lub wyszukaniem podobnego miejsca na czas pobytu
 • Gwarancja zameldowania: pomoc w znalezieniu nowego noclegu w przypadku problemów z zameldowaniem się w obiekcie
 • Gwarancja zgodności z opisem: Airbnb znajdzie klientowi nowy nocleg, jeśli stan zarezerwowanego nie jest zgodny z opisem w aplikacji
 • Całodobowa infolinia: na podróżujących z Airbnb czeka całodobowa infolinia, która pomoże w sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu klienta.

Airbnb edycja lato 2022

Zmiany wyglądają ciekawie i istotnie mogą usprawnić podróżowanie

Osobiście najbardziej zainteresowała mnie opcja z kategoriami pobytów. O ile Pobyty dzielone wydają się być funkcją skierowaną do konkretnej grupy odbiorców - osób podróżujących raczej na dłuższy okres, aniżeli na krótkie, wakacyjne wypady, tak zebranie wszystkich obiektów w konkretne grupy może się okazać wyjątkowo pomocne, kiedy wiemy czego dokładnie poszukujemy i nie chcemy przebijać się przez setki niepotrzebnych ofert.

To jak, wyruszacie tego lata w jakąś podróż z Airbnb? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Airbnb

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  NiemenCrystal
  1
  Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam
  https://niemencrystal.com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/