Gry

Akcje CD Projekt mocno w dół. Zapewne domyślacie się, z jakiego powodu

przeczytasz w 1 min.

Opóźnienie premiery gry Cyberpunk 2077 nie wywołało uśmiechów na twarzach graczy. Decyzja spółki CD Projekt jest jednak bardzo ważna nie tylko dla nich.

Ceny akcji CD Projekt spadają

Na informację o opóźnieniu premiery Cyberpunk 2077 błyskawicznie zareagowała giełda. Dzisiejsze otwarcie przyniosło zauważalny spadek cen akcji spółki CD Projekt. O godzinie 10:00 kurs wynosił już tylko 248 złotych.

Tylko, ponieważ oznacza to spadek o około 13% względem notowań, z którymi mieliśmy do czynienia w chwili zamknięcia wczorajszych notowań (282 złote). O godzinie 11:00 kurs sięgnął 253 złotych, ale to wciąż ponad 10% mniej niż kilkadziesiąt godzin wcześniej.

Akcje CD Projekt

Daleko do paniki, chociaż na Cyberpunk 2077 poczekamy jeszcze ponad pół roku

Komunikat mówiący o opóźnieniu premiery Cyberpunk 2077 zdawał się uspokajać nie tylko graczy, ale również inwestorów. Zawarto w nim bowiem wzmianki, iż gra jest już kompletna, grywalna od początku do końca, a dodatkowy czas potrzebny jest jedynie na nadanie jej ostatecznego szlifu.

Spadek cen akcji spółki CD Projekt nie wydaje się w tej sytuacji powodem do większego niepokoju. Obserwatorzy przypominają, że od pewnego czasu osiągały one rekordowe wartości. Pod względem kapitalizacji spółka CD Projekt jeszcze w grudniu zeszłego roku wyprzedziła (osiągając wartość 26,7 mld zł) Bank Pekao SA.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 17 września.

Źródło: gpw

Warto zobaczyć również:

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Reyqer
  12
  Przecież to idealny układ. Ogłosić opóźnienie, kto ma kupić akcje to kupuje, po wydaniu gry, albo już za tydzień wróci wszystko do normalnego kursu. Profit
  • avatar
   Kerebron
   3
   17. września? Mało przyjemną datę sobie wybrali na premierę. :P
   • avatar
    Dekard
    3
    Oj tam od razu "mocno w dół". W styczniu 2018 cena 100zł, teraz spadły zaledwie do 259zł.
    • avatar
     Gatts-25
     0
     Po prostu jakiś znajomek znajomego nie załapał się na wcześniejsze tańsze akcje i trzeba było troszku zamieszać.Kto nie wierzy , że będzie tu 1000złotych za akcję musi po prostu poczekać nawet nie kilkadziesiąt miesięcy.Na niektórych stornach macie piękny wysyp jak można wziąć kredyt i mieć szczęście na dobry strzał:).Nie którzy pooddawali za 70złotych jak jeszcze tyle kosztowało a brali za 7złotych.Też ładnie zarobili , ale w życiu trzeba mieć trochę farta.
     • avatar
      pawluto
      -1
      Wszyscy na całym świecie wypuszczają niedopracowany produkt ale o czasie ...a CDP chciał zagrać uczciwie i oficjalnie przełożyli premierę...i zostali za to ukarani.
      Mimo wszystko jestem dumny z CDP i ich gier !
      • avatar
       Torrentowy Pirat
       -7
       Ja nie wiem, dlaczego oni od razu nie powiedzą z mety, że zrobienie gry zajmie im z 15 lat, a potem po 8 latach obwieszczą światu, że są tak dobrzy, że już jest gotowa do wyjścia? I nie byłoby żadnych spadków na giełdzie :D
       • avatar
        Adrianwo
        0
        Prezes CD Projektu STRZELIŁ sobie śmiertelnie w stopę! Przekładając premierę gry Cyberpunk 2077. To tylko doprowadzi do upadłości. Trzeba go zabić!