Systemy operacyjne

Aktualizacja do Windows 7 może potrwać 20 godzin

przeczytasz w 1 min.

Aktualizowanie systemu operacyjnego do Windows 7 może potrwać nawet 20 godzin, w zależności od posiadanego komputera i ilości danych znajdujących się na twardym dysku.

Według inżyniera Chrisa Hernadeza z Microsoftu, aktualizacja systemu może potrwać naprawdę długo. Opracował on odpowiednią tabelkę, która pokazuje, jak długo będzie przebiegał ten proces.


Tabelka Microsoftu (Fot. Maximum PC.com)

Super użytkownik, czyli taki, który ma 650 GB danych i 40 zainstalowanych aplikacji, będzie czekał na aktualizację do systemu Windows 7 aż 20 godzin i 20 minut. To zdecydowanie zbyt długo.

Według mnie o wiele lepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie czystej instalacji, czyli sformatowanie dysku i zainstalowanie Windows 7 na świeżej partycji. Wszystkie programy trzeba wówczas zainstalować na nowo, nie obejdzie się też bez skopiowania wszelkich danych (np. dokumentów tekstowych, filmów i muzyki), ale przynajmniej zyskamy lepszą wydajność systemu.

Źródło: Inf. własna, Maximum PC.com

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  madman15
  0
  650 GB? Tam jest mowa o 650 Gb, czyli ledwo 81 GB.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Gb to skrót od gigabita przecież a nie gigabajta.
   • avatar
    kubbak
    0
    Przecież taka aktualizacja mija się celem. Za dużo syfu zostanie po starym systemie a i szybciej jest postawić nowy system od zera.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     no właśnie...
     • avatar
      Irrlicht
      0
      Zasadniczo to dziwnym pomysłem jest mieszanie setek GB danych z systemem operacyjnym na jednej partycji, może to i dobrze że M$ wziął się za zniechęcanie do takiego działania ;-)
      • avatar
       Lightning
       0
       Ja zawsze najpierw formatuję partycję, a potem instaluje Windows - z "siódemki" korzystam od początku wakacji
       • avatar
        force
        0
        nikt normalny nie zrobi aktualizacji :D
        ja juz od dawna mam katalog winrestart w którym sa wszystkie instalki.
        na cholere mam robić bałagan i uaktualniać...format i wsztsrko na świeżo od poczatku :D max godzina pracy
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         a ja wnioskuje o dodanie dla porównania czasu instalacji przy pomocy nie DVD a WDS czyli instalacji przez Ethernet wprost z Windows Servera 2008/2008R2 w trybie 100 Mbit i 1000Mbit ;) ja osiągam 20 minut
         • avatar
          Kerim08
          0
          No właśnie, na partycji systemowej powinny być tylko system i programy. Na innych partycjach instaluję gry i czasem inne programy, które nie wymagają instalki i działają po reinstalce systemu. Tak na marginesie dobrze jest zrobić sobie obraz partycji systemowej z pakietem najbardziej potrzebnych programów, aby w razie awarii systemu, szybko go przywrocić. (najgorsze jest to, że coraz częściej gry zapisują SAVE nie w katalogu gry, a w DOCUMENTS & SETTING, i trzeba albo zmienić katalog docelowy save'ów, lub pamiętać o robieniu ich kopii:) A przy przesiadce to zawsze i tak lepiej przeprowadzać instalację na czystej partycji.
          • avatar
           szawel
           0
           Nie Gb, GB też nie, tylko UK ;)
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            A co za pacan robi format? Nie latwiej i czypciej zrobic obraz partycji i ja potem przywrocic???? - ja np. XP mam przywrocony w jakies 60s??? Swiezutki, nowiutki!!