Gry

Alan Wake 2? Niewykluczone

przeczytasz w 2 min.

Ekipa chętnie powróciłaby do marki Alan Wake, ale obecnie jest zajęta pracami nad Quantum Break.

Alan Wake 2 bohater

Gry z serii Alan Wake znalazły już ponad 4,5 miliona nabywców. Dziwne może zatem się wydawać, że twórcy – studio Remedy – wciąż nie wydali pełnoprawnej kontynuacji. Nie oznacza to jednak, że nie próbowali. W 2014 roku prowadzone były ponoć intensywne prace nad Alan Wake 2. Brak chętnych do współpracy partnerów oraz źródeł finansowania nie pozwolił jednak zrealizować tego projektu. Jedyną opcją było wydanie „mniej ambitnej” kontynuacji, ale dyrektor kreatywny, Sam Lake, stwierdził, że to nie byłoby fair wobec graczy.

W ostatnim wywiadzie ekipa Remedy przyznała, że nic się nie zmieniło i nadal chce powrócić do świata Alan Wake. Kiedy to nastąpi? – „Gdy nadejdzie odpowiedni czas”. Najprawdopodobniej mówimy tu zatem najwcześniej o roku 2016, już po premierze gry, nad którą studio pracuje obecnie, a więc Quantum Break. W rozmowie z serwisem Polygon producent przyznał, że w swoich planach na przyszłość zdecydowanie uwzględnia Alan Wake 2.

Alan Wake 2 mrok

„Wciąż rozmawiamy z wieloma potencjlanymi partnerami o możliwości stworzenia i wydania kontynuacji Alan Wake” – powiedział Sam Lake. – „Żadna decyzja nie została jednak podjęta”. Obie dotychczasowe gry z serii, a więc pierwszy Alan Wake oraz American Nightmare, zostały wydane przez Microsoft. Wygląda jednak na to, że gigant z Redmond postanowił dać pisarzowi nieco odpoczynku.

Alan Wake 2 ciemność

Fabularnie Alan Wake 2 miałby być kontynuacją pierwszej części. Ponownie więc wcielilibyśmy się w tytułowego pisarza, który miałby już jednak spore doświadczenie w walce z mrocznymi siłami. Ważną nowością w rozgrywce miała być natomiast zdolność bohatera do zmieniania rzeczywistości dzięki jego prozie. Ulepszony miał także zostać system walki, jak również zwiększeniu ulec miała interakcja z otoczeniem.

Alan Wake 2 woda

Ekipa Remedy pracowała już nad Alan Wake 2, ale wtedy nadszedł projekt Quantum Break i kontynuacja przygód pisarza musiała pójść w odstawkę. Twórcy postanowili opublikować wideo prezentujące jak kontynuacja miała wyglądać. Miała i miejmy nadzieję, że będzie. A biorąc pod uwagę podejście studia, wcale nie jest to wykluczone.

Źródło: GameSpot, Polygon

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Mam nadzieję że Remedy wymyśli i wyprodukuję Alan Wake 2 po oglądaniu 13 minut z gry byłem zadowolony .Mam nadzieję że powstanie Alan Wake 2 przynajmniej pod koniec 2015 roku albo pod początek 2016 . Alan Wake 2 !!! Jedynka była super a dwójka może być jeszcze lepsza .
  • avatar
   Next_Gen_1987
   -1
   Mnie ta gra wynudziła okropnie już po 2-3 godzinach grania.. Ciągle te same stwory, ''wizje'', i nie ciekawe pseudo ''straszenie''.
   P.S. Co ma seria TR do AW?
   • avatar
    ygdersil
    -2
    Pewnie tylko na Xbox One
    • avatar
     Konto usunięte
     -3
     Grałem na xboxie i wybitny jakoś nie był
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Super by było jak by po Quantum Break na liście był Alan Wake 2.
      :)