• benchmark.pl
 • Gry
 • Wydawca Aliens: Colonial Marines zapłaci graczom odszkodowanie?
Gry

Wydawca Aliens: Colonial Marines zapłaci graczom odszkodowanie?

przeczytasz w 1 min.

SEGA przyznała, iż działania reklamowe rzeczywiście mogły wprowadzać w błąd.

Aliens: Colonial Marines gra

Twórcy i wydawcy gier zawsze starają się, by przed premierą nowej gry przyciągnąć do niej jak największą liczbę graczy, czyli tak naprawdę klientów. Problem w tym, iż czasami końcowy produkt odbiega od materiałów promujących tak mocno, że staje się to nie do zaakceptowania. Wiedzą coś o tym wszyscy ci, którzy mają za sobą przygodę z Aliens: Colonial Marines.

Przedpremierowe zwiastuny sugerowały naprawdę interesujący tytuł, ale ostatecznie w ręce graczy trafił produkt delikatnie określany mianem słabego. Materiały promujące nie tylko było znacząco podrasowane, ale pokazywały nawet elementy, których później zabrakło w ostatecznej wersji gry. Nic dziwnego, że wielu graczy nie wytrzymało i postanowiło walczyć o swoje.

W związku z tym, do sądu trafił pozew zbiorowy skierowany przeciwko Gearbox Software oraz firmie SEGA. Producent dość szybko odciął się od całej sprawy, zrzucił winę na wydawcę, który to jego zdaniem w całości odpowiadał za wszystkie działania marketingowe.

Najważniejsze w całej sprawie jest to, iż SEGA rzeczywiście poczuwa się do winy. Wydawca przyznał, iż działania reklamowe rzeczywiście mogły wprowadzać w błąd w związku z czym sam zaproponował wypłacenie 1,25 miliona dolarów odszkodowania. Cześć kwoty iść ma na pokrycie kosztów postępowania sądowego, ale około 740 tysięcy dolarów trafić ma już do graczy.

O tym, czy sąd przyjmie propozycję firmy SEGA dowiemy się ostatecznie 17 września.

Źródło: vg247

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  7
  Andzrzej jakim cudem na swoim IOS grałaś?
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Gra nie była asz taka złą.
   • avatar
    Konto usunięte
    -22
    Zostałam przez to skrzywdzona psychicznie, co przelozylo sie na probe samobojcza i jestem przez to bardzo pokrzywdzona i żądam miliona dolarow! Gdzie są moje pieniadze?!!!!!!!!!!!
    • avatar
     lysycoprobo
     -23
     Więc na ile mogę liczyć ? chociaż nie grałem ale kasa się przyda :)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Żeby tylko nie było podobnie z Izolacją...
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       To w takim razie teraz na podstawie precedensu to za co drugą grę powinni wypłacać odszkodowania.
       • avatar
        jarnuszkiewiczm
        0
        Poza tym drame wszyscy odwalają, gra fajna jest, dość oldskulowy szuter, ale miło mi się kojarzył z pierwszymi dwoma alienami, grało mi się świetnie, był klimacik, w słuchawkach w nocy czasem się podskoczyło, dość wymagający poziom co rzadko się spotyka w dzisiejszych grach, ta gra na serio nie jest średnia ani zła, jest dobra, nie żałuje tych 30 zł za nią a nawet byłbym skłonny 2x tyle dać gdyby tyle kosztowała i wiedząc ile zabawy mi dała. po prostu faktycznie ten marketing był napompowany i ludziom się wydawało że jakieś arcydzieło gamingu wyjdzie. Ale nigdy bym nie chciał zwrotu kasy za dobrą grę taką jaką jest ten Alien