Technologie i Firma

Allegro odświeży wygląd ofert

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
25 komentarzy Dyskutuj z nami

Będzie czytelniej i bardziej konkretnie. To kolejny krok serwisu Allegro, który ma na celu umocnienie jego pozycji na polskim rynku e-commerce.

Allegro ostatnio przechodzi gruntowną modernizację. Jednym z kolejnych kroków giganta e-commerce na drodze do poprawienia jakości swoich usług będzie odświeżenie i ujednolicenie wyglądu ofert.

Odświeżony wygląd, który zostanie wdrożony w kwietniu, na pierwszy rzut oka nie bardzo różni się od obecnego. Szybko jednak można się przekonać, że jest bardziej czytelny, a do tego oferuje łatwiejszy dostęp do najważniejszych informacji.

Wszystkie warunki sprzedaży, a przede wszystkim możliwości dostawy, płatności i gwarancji, będą ładnie wyeksponowane, co powinno usprawnić proces zakupów. Jest to o tyle istotne, że 35 proc. kupujących chciałoby znaleźć więcej istotnych informacji na temat oferty, jak wynika z badania przeprowadzonego przez Allegro.

Nowe filtry w ofertach ułatwią również odnajdywanie aukcji, które mogą nas zainteresować. To z kolei ważne jest dlatego, że obecnie liczba aktywnych ofert wynosi około 60 milionów. Dodatkowe opcje usprawnią też porównywanie produktów, szczególnie na smartfonach i tabletach, a użytkownicy mobilni stanowią już 37 proc. e-klientów w Polsce.

Osoby, dla których Allegro jest platformą dystrybucji nie muszą specjalnie obawiać się zmian. Będą one wprowadzane stopniowo i jasno opisywane. Także dla sprzedawców zresztą przygotowano usprawnienia, choćby grupowe zmienianie warunków sprzedaży.

Warto w tym miejscu przypomnieć o nowych zasadach dodawania zdjęć do ofert (maks. 8 lub 16 w przypadku pojazdów silnikowych i nieruchomości). Z jednej strony będą mogły być większe (do 2560x2560) i zmieniane podczas aukcji, z drugiej – będą musiały być bardziej konkretne: przedstawiać dany produkt (bez podpisów, cech produktu, opisu budowy czy logo).

Więcej możecie dowiedzieć się z artykułu Allegro.

Źródło: Allegro

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  shoken
  Wyglad ofert jaki wow,a prowizje to maja takie ze wogole sie nie opłaca tam sprzedawac.Przez te prowizje które przerzuca klient na kupujacego nie opłaca się tam wystawiać niczego w cenie poniżej pięćset zl.Sprzedalem xbox 360 za 470 zl to naliczyli prowizje 50 zl i do tego jeszcze doliczyć koszty przesyłki.
  Calkiem się zeszmaciło te allegro.I jeszcze klienci są coraz gorsi ,wylicytuje i się nie odzywa 2 tyg... normalnie te allegro taki syf się zrobił ze nie warto tam nawet konta zakładać.
  5
 • avatar
  sini5
  Informacja o tych zmianach wyciekła już przed 20 lutym m.in. w grupie Zjednoczeni Sprzedawcy na FB.
 • avatar
  sini5
  A dla Sprzedawców co nie chcą ręcznie poprawiać setki/tysiące ofert polecam inteligentny automat:
  http://allegro.pl/usuniecie-szablonu-zmiana-opisu-ofert-allegro-auto-i6728992845.html
  -4
 • avatar
  PITUCH1
  Niech oddadzą pełna nazwę kupujących , na liście wraz z komentarzami (i ilością), wiem z kim mam do czynienia, a tak mogę licytować do bulu, a jakiś ch.... zerowy podbija ile się da !