Internet

Allegro zmieni właściciela

przeczytasz w 1 min.

Agencja Reuters poinformowała, że firma Naspers zamierza sprzedać wszystkie polskie aktywa.

Allegro

Wygląda na to, że najpopularniejszy w Polsce serwis aukcyjny – Allegro – już wkrótce zmieni właściciela. Tak przynajmniej wynika z informacji opublikowanych przez agencję Reuters.

Według przedstawionych przez agencję Reuters informacji, które „zaufane źródło” przekazało jej w środę, południowoafrykańska firma Naspers zamierza sprzedać wszystkie swoje polskie projekty. Wśród nich jest największy w naszym kraju, a nawet w całej Europie Wschodniej serwis aukcyjny – Allegro. 

Firma Naspers miałaby się wycofać z Polski, aby móc w pełni skoncentrować się na szybciej rozwijających się rynkach. Jedno z anonimowych źródeł przekazało agencji Reuters następującą informację: „Allegro już dojrzało. Naspers zamierza je sprzedać w całości”.

Inne, niepowiązane z pierwszym źródło potwierdziło te rewelacje. Dodatkowo przekazało informację, że wśród potencjalnych nabywców znajdują się największe polskie portale internetowe, a więc Onet i WP. 

Ani ich właściciele, ani firma Naspers, ani nawet zarządcy Allegro nie skomentowali jednak tych doniesień. Bez wątpienia jednak, jeśli okażą się one prawdziwe, chętnych na serwis będzie naprawdę sporo.

Źródło: Reuters

Komentarze

31
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  malyedgar
  24
  Nie ma "polskich portali Onet" ... Onet jest Axel Springera, który jest niemiecki, a WP to Orange, które tez już nie jest polskie.
  • avatar
   Varso
   10
   Może wreszcie skończą się te niekończące poprawki na allegro, gdzie od lat z każdą kolejną jest coraz gorzej. Przywróciliby interfejs sprzed 10 lat i byłoby wszystko co potrzeba, bez tych wielgachnych grafik i innych zbędnych wynalazków.
   • avatar
    R2rr0
    4
    "Allegro zmieni właściciela"
    Dlaczego tytuł ma formę twierdzenia skoro w treści są same plotki i przypuszczenia?
    • avatar
     Konto usunięte
     3
     Nie mówiąc o tych ściemach w stylu "okazje aledrogo" i że niby tyle tysięcy ludzi kupiło jeden produkt...wielka ściema...
     • avatar
      Konto usunięte
      2
      Afrykańczycy uciekają z Polski, zielona wyspa że hoho. Swoją drogą może nowy właściciel wprowadzi tam trochę ogłady, bo nowa aplikacja mobilna przypomina natarczywą gazetkę reklamową, lata świetlne i pięć metrów mułu za świetną i wzorcową aplikacją ebay, o stronie www chyba dość już było napisane, bo ja jej nie ogarniam i te okazje-ściemy, czy ktoś je naprawdę ogląda ?!
      • avatar
       Konto usunięte
       1
       Bo Polacy szybko się sprzedają, dla tego "Polskie portale" już nimi nie są...
       • avatar
        kitamo
        -1
        To powinni owsiakowi działke odpalic bo to on wypromowal chcąc niechcąc allegro
        • avatar
         tdamse
         -3
         Od ok. 2 lat kupuję na ALIEXPRESS gdzie jest o wiele taniej, a towar przychodzi czasami szybciej niż z naszego kraju. :)
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          http://www.reuters.com/article/2015/01/16/us-poland-naspers-sale-idUSKBN0KP1V020150116

          plotki, plotki, plotki - allegro chyba jednak nie zmieni właściciela ;)