Procesory

AMD A4-3420: APU wkrótce w sprzedaży detalicznej

przeczytasz w 1 min.

Dwa rdzenia z OEM wędrują do detalicznej sprzedaży

Koncern AMD przygotowuje się do wprowadzenia do sprzedaży detalicznej kolejnego układu APU Llano, tym razem chodzi o niskobudżetowy procesor A4-3420, który był dotychczas oferowany od stycznia w małych ilościach jedynie na rynku OEM.

Układ A4-3420 został wyposażony w dwa rzeczywiste rdzenie x86 Husky K10.5+, których częstotliwość pracy wynosi 2,8 GHz. Dodatkowo w układzie APU został zintegrowany procesor graficzny AMD Radeon HD 6410D, którego zegar pracuje z częstotliwością równą 600 MHz i ma do dyspozycji 160 procesorów strumieniowych. Układ GPU charakteryzuje się ponadto obsługą interfejsu programowania DirectX 11OpenGL 4.2.

amd apu llano a4 3420 box pudełko

W układzie zastosowano dwukanałowy kontroler pamięci operacyjnej RAM typu DDR3-1600, a także 1 MB (512 KB na rdzeń) pamięci podręcznej drugiego poziomu (Cache L2). Układ podobnie jak pozostałe układy APU Llano jest pozbawiony pamięci Cache L3. Współczynnik TDP (Thermal Design Power) nie przekracza 65 W.

render układu AMD APU Fusion 3420

Procesor został przeznaczony do montażu w gnieździe FM1. Model APU A4-3420 trafi do sprzedaży detalicznej jeszcze w marcu, jego cena nie będzie przekraczała 65 dolarów. Tym samym AMD wypełnia lukę wydajnościową pomiędzy APU A6-3500 - kosztującego około 85 dolarów, a APU A4-3400 za sumę 71 dolarów.
 

Więcej o koncernie AMD i jego produktach:

Źródło: TechPowerUp, DonanimHaber

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  agnus
  8
  Idealny procek dla mało wymagających. Do domowych komputerów z 19-20" LCD jak znalazł.
  • avatar
   Konto usunięte
   7
   cena moze sugerować spadki cen llano
   • avatar
    Konto usunięte
    6
    Ja osobiście lubię te procesory z APU moim zdaniem oferują dużo nie rozumiem dlaczego wy oczekujecie od nich wydajności 2500k dziwne.
    • avatar
     Konto usunięte
     3
     Jak cena 65$ może wypełnić lukę pomiędzy 71$ a 85$? Poprawcie, bo to logiczna bzdura.
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Do użytku codziennego takie coś styknie.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Tanie platformy AMD się sprawdzą do biura, filmów, internetu a nawet amatorszczyzny. Ten model akurat mi się podoba - bo wiem do czego się nadaje. Ale modele czterordzeniowe, zwłaszcza te droższe nie robią na mnie wrażenia, bo do gier ala battlefield 3 i tak za słabe, a do programów lepiej Phenoma II.
       • avatar
        pomidor
        -20
        Intel jest lepszy
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Dokładnie do użytku codziennego, styknie w zupełności nawet jak to wyżej jakiś kretyn zauważył iż Intel może jest lepszy ale i droższy - dla każdego coś dobrego. FM1 coraz lepiej się przyjmują i nie ma się co przejmować fanbojami Intela :)