Karty graficzne

AMD FirePro V4900: ekonomiczna karta graficzna dla profesjonalistów

przeczytasz w 1 min.

AMD wprowadziło do swojej oferty profesjonalną kartę graficzną FirePro V4900, która głównie przeznaczona jest dla projektantów CAD i DCC.

Karta graficzna AMD FirePro V4900 należy do niższego poziomu wydajnościowego profesjonalnych modeli z serii FirePro i jest już trzecią konstrukcją należącą do rodziny Northern Islands – wcześniejsze dwie to FirePro V5900 i V7900 (odpowiednio ze średniego i wyższego poziomu wydajnościowego). Warto również zaznaczyć, że model ten zastępuje półtorarocznego FirePro V4800 z rodziny Evergreen. FirePro V4900 wykorzystuje układ graficzny Turks z 480 procesorami strumieniowymi oraz 1 GB pamięci GDDR5 o 128-bitowej magistrali dostępu. Standardowe taktowania modelu wynoszą 800 Mhz dla procesora graficznego i 4000 MHz dla pamięci.

slajd z prezentacji karty graficznej AMD FirePro V4900, któryprzedstawia najważniejsze funkcjonalności modelu

slajd z prezentacji karty graficznej AMD FirePro V4900, który przedstawia całą rodzinę FirePro

AMD Chwali się również, że jego model jest nawet 2,7 raza wydajniejszy, aniżeli konkurencyjny Nvidia Quadro 600 o podobnej specyfikacji.

slajd z prezentacji karty graficznej AMD FirePro V4900, który porównuje ją do konkurencyjnego Nvidia Quadro 600

Za chłodzenie karty odpowiada jednoslotowy układ, który składa się z niewielkiego radiatora oraz wentylatorka. Na śledziu umieszczono jedno wyjście DVI oraz dwa DisplayPort, które umożliwiają wyświetlanie obrazu na wielu monitorach w technologii Eyefinity. Na uwagę zasługuje również fakt, iż konstrukcja ta pobiera mniej niż 75 W mocy, a więc nie wymaga podłączenia dodatkowej wtyczki zasilającej.

karta graficzna AMD FirePro V4900 

AMD FirePro V4900 jest idealną propozycją dla projektantów CAD (Computer Aided Design) i DCC (Digital Content Creation), a dzięki obsłudze wielu monitorów powinien się idealnie sprawdzić na przykład w monitoringu. Sugerowana cena detaliczna modelu wynosi 189 dolarów, a więc równowartość około 610 złotych. Z testem najnowszej karty graficznej AMD możecie zapoznać się już na portalu Phoronix (po angielsku).

 

Więcej o  profesjonalnych kartach graficznych:

Źródło: AMD, Phoronix

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Vassago
    4
    Co się dzieje??? Procki Bulldozer już od dawna w sprzedaży a nigdzie nie ma testów porównawczych poza tymi pierwszymi dotyczącymi ośmiordzeniowca! AMD dało bana wszystkim redakcjom na testy? Co się z wami dzieje redaktorzy Benchmarku? Gdzie testy np. Battlefield na kilku prockach i kartach graficznych?