Karty graficzne

AMD prezentuje nowe karty dla automatów do gier - Polaris wiecznie żywy

przeczytasz w 1 min.

Modele Radeon E9390 i Radeon E9560 oferują lepsze możliwości względem poprzedników, jednocześnie zachowując dobrą funkcjonalność i niewielkie zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Karty graficzne AMD Radeon można znaleźć w komputerach, laptopach, stacjach roboczych, a nawet… w automatach do gier. Ostatnio producent przygotował tutaj dwie nowe konstrukcje, które mają wspomóc rozwój rynku.

Karty graficzne Radeon do automatów do gier

AMD Radeon E9390

AMD Radeon E9560

Mowa o kartach Radeon E9390 i Radeon E9560, które zastępują wcześniejsze modele Radeon E9260 i Radeon E9550 z 2016 roku. Obydwa bazują na rdzeniu z generacji Polaris i dysponują 8 GB pamięci wideo GDDR5 256-bit.

AMD Radeon E9390 i E9560

Różnica sprowadza się do konfiguracji układu graficznego, wydajności i zapotrzebowania na energię elektryczną (model Radeon R9390 nie wymaga nawet podłączenia dodatkowej wtyczki zasilającej).

W obydwóch przypadkach mamy do czynienia z kartą PCI-Express (zrezygnowano z formatu MXM). Do dyspozycji oddano cztery wyjścia wideo DisplayPort 1.4. Jest też pełne wsparcie dla kodowania i dekodowania materiałów 4K (HEVC).

AMD Radeon E9390 i E9560

AMD Radeon E9390 i E9560

Producent chwali się, że nowe karty pomogą w rozwoju wydajnych i bogatych wizualnie maszyn do grania. Obydwa modele będą obecne w ofercie producenta co najmniej przez trzy najbliższe lata (długa dostępność jest kluczowa w tym segmencie rynku).

Warto również dodać, że firma Casino Technology ogłosiła wsparcie dla procesorów AMD Ryzen Embedded V1000 SoC. Z kolei firma Quixant wprowadziła nową generację swoich kontrolerów do grania – QXi-7000 LITE, które wykorzystują procesory AMD Ryzen Embedded R1000 SoC i dzięki temu pomagają zapewniać dynamiczne i wciągające doznania.

Źródło: AMD, ComputerBase

Warto zobaczyć również:

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  CyberdyneSystems
  5
  @BrumBrumBrum automat do gier możesz sobie zrobić sam w domu jak znasz się na stolarce albo zlecić stolarzowi zrobienie szkieletu automatu(wymagane plany) w którym montujesz podzespoły.Nie jest to trudne i jest spora ilość osób które się tym zajmują.Jeśli zależy ci na czasie to można kupić gotowy automat za 800-2000zł oparty na Hyperspinie ,Pandora albo raspberry .Tańsza opcja kupić gotową obudowę typu Bartop cena od 500-700zł jak masz już zakupione podzespoły.Na takim automacie możesz mieć i kilkadziesiąt tysięcy tytułów.Sam nie posiadam takiego cacka z braku miejsca w salonie ale znajomy kupił na Allegro gotowca rok temu i jest bardzo zadowolony.
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   to jest chyba oferta głównie dla Japonii, gdzie ludzie nie kupują konsol, komputerów też nie, ale chodzą do salonów gier video i to jest ich sposób na czas wolny:
   https://img7.gram.pl/20140903124552.jpg

   w PL jest z tym tak sobie. automaty są przestarzałe, i jako forma spędzania czasu bardzo drogie. bardziej to przypomina (nie stwierdzam tu faktu! lecz podobieństwo) maszynki do prania forsy, a nie ofertę dla klienta w zakresie rozrywki.
   • avatar
    Smuga
    0
    Automaty to przeżytek i sentymentalne połączenie z przeszłością. Rozgrywka płytka do bólu (już gry mobilne mają więcej głębi), zazwyczaj krótka i prymitywna. Owszem, współczesne automaty oferują o wiele więcej niż kiedyś - ale to wciąż ten sam typ rozgrywki. Powinno to zdechnąć całkowicie i trafić do muzeum.
    • avatar
     pawluto
     -1
     Ciekawe jest chłodzenie tej karty bo zapewne taka karta musi chodzić ze 12 godzin dziennie jak nie więcej...
     • avatar
      Warmonger
      -2
      130 W to karta energooszczędna?! Może w porównaniu z topowymi kartami do PC, ale moduły oparte na ARM obsługujące 4K biją ją o rząd wielkości. AMD próbuje chyba wejść w niszę, która nie istnieje.