Karty graficzne

AMD Radeon HD 7950: pierwsze karty już w przedsprzedaży

Premiera coraz bliżej

W sieci pojawiły się pierwsze oferty przedsprzedaży kart graficznych Radeon HD 7950. Dotyczą one dwóch modeli autorskich oraz jednego referencyjnego.

Już za parę dni AMD oficjalnie wyda drugą kartę graficzną z serii Suthern Islands – Radeon HD 7950. Model ten zostanie wyposażony w 28 nm procesor graficzny Tahiti Pro z 1792 procesorami strumieniowymi, 112 jednostkami teksturującymi oraz 32 jednostkami rasteryzującymi. Standardowo ma on oferować 3 GB pamięci GDDR5 o 384-bitowej szynie, ale pojawiają się również nieoficjalne informacje o tańszych kartach z 1,5 GB pamięci.

Jeżeli natomiast chodzi o referencyjne częstotliwości pracy, to wynosić one będą 800 MHz dla rdzenia oraz 5000 MHz dla pamięci, niemniej jednak nie zabraknie wersji fabrycznie podkręconych - jednym z nich jest niedawno opisywany Sapphire Radeon HD 7950 OverClock. Rychły termin premiery (podobno zaplanowany na 31 stycznia) potwierdzają pierwsze oferty przedsprzedaży, które pojawiły się w sieci.

referencyjna karta graficzna AMD Radeon HD 7950

Pierwszą konstrukcją jest karta referencyjna, która „tyka” z częstotliwościami 800 MHz dla rdzenia oraz 5000 MHz dla pamięci i wykorzystuje standardowe chłodzenie. Model ten został wyceniony na 435 funtów.

karta graficzna Gigabyte Radeon HD 7950

Następna oferta dotyczy karty Gigabyte Radeon HD 7950 pracującej odpowiednio z taktowaniami 900 MHz i 5000 MHz. O odpowiedni temperatury konstrukcji dba autorski cooler Windforce 3X, który składa się z masywnego radiatora, trzech miedzianych rurek cieplnych oraz trzech wentylatorów. Wersja firmy Gigabyte jest dostępna w przedsprzedaży w cenie 2053 złotych.

karta graficzna XFX Radeon HD 7950 Core Edition

Kolejną konstrukcją jest XFX Radeon HD 7950 Core Edition o standardowych częstotliwościach – 800 MHz dla procesora graficznego oraz 5000 MHz dla pamięci. W tym przypadku producent niestety zrezygnował z wydajnego, autorskiego chłodzenia, które mogliśmy podziwiać w modelu Radeon HD 7970 Black Edition Double Dissipation. Karta została wyceniona na 419 euro.
 

Więcej o kartach graficznych Radeon:

Źródło: TechPowerUp, Overclock, Techplanet, Alteco

Komentarze

27
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  9
  windforce x3 jest najbradziej interesujący
  • avatar
   Konto usunięte
   8
   pojawiają się również nieoficjalne informacje o tańszych kartach z 1,5 GB pamięci.
   I to jest zaleta amd wydajność / cena
   • avatar
    fredii
    5
    ceny najprawdopodobniej spadną po wejściu kart Nvidi ale to nie znacznie jeśli ktoś zamierza kupić niech poczeka aż spadnie euforia spowodowana nowinkami lub kupić na raty
    • avatar
     Konto usunięte
     4
     To nadal drogie karty kto ma na kartę 2000 zł ? już nie mówiąc o 2600 zł za 7970 hmm... bogaci rodzicie dla rozpieszczonych dzieci albo ktoś kto dużo zarabia ?? to raczej już nie gra w gry więc po co mu taka karta zaraz pewnie powiecie że karta nie służy tylko do gier ale i tak prawie wszyscy do tego ich właśnie używają
     • avatar
      Konto usunięte
      2
      W Karcie XFX (Przynajmniej tej która jest na zdjęciu) zmieniono tylko "śledź" i dodano naklejkę. Pod spodem znajduje się standardowe chłodzenie. Fakt że to referent zdają się również potwierdzać jego taktowania.
      • avatar
       Konto usunięte
       2
       Mimo wszystko 2 radki 6950 w tej cenie ,bardziej przemawiają.
       • avatar
        Blue AMD ATI Radeon
        1
        Z wyglądu, wersja Gigabyte prezentuje się pięknie! + 3 wentylatory. Niezła sprawa. Ja jakoś nie wierze w jeden mały wentylator w wersji XFX i Sapphire.
        Pozdrawiam!:)
        • avatar
         mutissj
         0
         Zaraz przez Ciebie będzie tu zlot fan-bojów Nvidii^^
         • avatar
          wildthink
          0
          Co to za cena? Nawet jak na nowość trochę przegięli. I znowu trzeba będzie z rok odczekać, żeby sobie kartę wymienić.
          • avatar
           ICE1979
           0
           Cena jest unijna przeciez , jak dalej beda ludzie glosowac na bade czworga to takie beda ceny, podatki ,zarobki itd. ale przeciez jest dobrze skoro ciagle ci sami przy korycie
           • avatar
            Konto usunięte
            -2
            Gdyby nie brak 3D Vision, to sprzedałbym swoje dwie 570 zamieniając je na 7970. Ale... granie w 2D, po zabawie z 3D Vision, to jak zamiana dobrej restauracji na Burger Kinga, przynajmniej dla mnie... a dla reszty? Wasze pieniądze, kupujcie co chcecie, ja nikomu radzić nie będę :)

            • avatar
             Konto usunięte
             -2
             a tam pie*le w czape te karte. gf 560 ti soc a nastepnie PSU mocniejsze i sli. dziekuje
             • avatar
              piotrek8x
              -8
              Fanboje AMD chyba sobie fap-fap robią na widok tych kart:D Tak tylko wnioskuję po rozmowie i ilości plusów przy wypowiedziach xD