Procesory

Ryzen Threadripper 2950X - topowy procesor odnaleziony w bazach SiSoftware i 3DMark

przeczytasz w 1 min.

Model Ryzen Threadripper 2950X jeszcze jest testowany w fazie inżynieryjnej. Można jednak podejrzewać, że finalnie zaoferuje wyższe taktowania względem poprzedniego modelu 1950X.

Czekacie na drugą generację procesorów AMD Ryzen Threadripper? Wygląda na to, że nowe jednostki zbliżają się coraz większymi krokami – w bazach SiSoftware i 3DMark odnaleziono wpisy z próbkami inżynieryjnymi takich układów.

Zobacz rónież: AMD 2950X - test

Odnalezione próbki noszą oznaczenia 1D016EA8UGAAF_40/34_N i 1D016XA8UGAAF_40/34_N. Producent zainstalował je na testowej platformie AMD Whitehaven OPS rev B CF2 (najprawdopodobniej jest to druga generacja platformy testowej dla Threadripperów).

AMD Ryzen Threadripper 2950X - ES

Czego możemy się z dowiedzieć z oznaczeń procesorów? Niewątpliwie mówimy o wczesnych próbkach inżynieryjnych dla komputerów stacjonarnych (ES0), które wyposażono w 16 rdzeni, 16x 512 KB pamięci podręcznej drugiego poziomu (L2) i 32 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu (L3). Obydwa modele współpracują z gniazdem SP3r2 (TR4). Wiele więc wskazuje, że mamy do czynienia z próbkami topowego modelu drugiej generacji - Ryzen Threadripper 2950X.

AMD Ryzen Threadripper 2950X - ES

Na uwagę zasługują również informacje o taktowaniu – w trybie bazowym wynosi ono 3,4 GHz, natomiast w trybie Boost już 4,0 GHz (są to zatem dokładnie takie same wartości, jak w przypadku modelu Ryzen Threadripper 1950X - topowego modelu z pierwszej generacji). Warto jednak zauważyć, że mamy do czynienia z wczesną próbką inżynieryjną układu, więc zegary mogą jeszcze ulec zmianie (dla porównania, wczesna próbka 1950X pracowała tylko z zegarami 3,1/3,6 GHz).

AMD Ryzen - plany wydawnicze 2018

Co zaoferują nowe procesory Ryzen Threadripper? Tego dowiemy się dopiero w drugiej połowie roku, bo właśnie wtedy mają zadebiutować nowe jednostki. Już nie możemy się doczekać!

Źródło: SiSoftware, TUM_APISAK

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xxx.514
  6
  Wspaniale, druga kampania ofensywy HEDT. Jakieś wieści z przeciwnego obozu?
  • avatar
   Gatts-25
   3
   Jakbyście poczytali różne fora to byście zrozumieli ,że ludzie na TR 1950x łączą często przyjemne z pożytecznym oraz pracą.Jako ,że wiele osób już dawno zarobiła na kolejny sprzęt używając kopiąc Monero na tych CPU to i tak prędzej czy później gry będą musiały wykorzystać tego koksa jakim są te procesory w obliczeniach wielowątkowych.Obecnie TR słabo wypadał w grach bo miał duże czasy opóźnień do pamięci cache oraz jeszcze większe łącząc się z kolejnymi blokami ,które był w sporej odległości od siebie.
   Zobaczymy czy selekty jakie znajdą się w tych CPU dadzą taki wyjadaczom chleba jak "owerlokerzy" pracować na tych procesorach z zegarem 4.5Ghz dla wszystkich rdzeni.
   Jedno jest pewne zobaczymy kolejne rekordy w wydajności ale także w poborze energii elektrycznej ale wątpię czy i9-7960x a tym bardziej i9-7980xe zostały pod tym względem pobite.W zastosowaniach profesjonalnych znów zobaczymy króla w wydajności na Watt gdy do pracy zostaną zaprzęgnięte wszystkie wątki.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ten grawer na pierwszym zdjęciu to wynik obróbki zdjęcia czy faktycznie dostaliście taką sztukę? ;)
    • avatar
     Michał 06
     -9
     poco komu taki wafel ,nikt na tym nie gra :P
     • avatar
      ElFi_
      -11
      Podobno lutowana czapka, czyli zegary sporo do góry (OC) a potem płacz, że sekcje się palą....