Karty graficzne

AMD zapowiada nowe karty w przyszłym roku - nadchodzi Vega

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
38 komentarzy Dyskutuj z nami

W 2017 roku producent planuje wprowadzić na rynek swoje topowe karty graficzne z generacji Vega.

Mijający rok dla AMD upłynął pod znakiem nowych kart graficznych Radeon RX 400 z generacji Polaris. Producent zadeklarował na swoim Twitterze, że kolejny rok przyniesie nową architekturę – powinniśmy to traktować jako zapowiedź modeli z generacji Vega.

Wprawdzie szczegóły odnośnie nowej generacji akceleratorów jeszcze nie są znane, ale nadal będą one wytwarzane w 14-nanometrowym procesie technologicznym, a oprócz tego producent wprowadzi nową architekturę Vega oraz nowe pamięci HBM2. Wychodzi więc na to, że będą to konstrukcje z wyższej półki, które zastąpią modele R9 Fury/Fury X i Nano.

AMD - plan wydawniczy kart graficznych Polaris, Vega, Navi

Nowe akceleratory zadebiutują w przyszłym roku, ale jeszcze nie znamy bliższego terminu ich premiery (wcześniejsze przecieki wskazywały na pierwszą połowę roku). Być może więcej szczegółów poznamy podczas targów CES 2017 - te odbędą się między 5 a 8 stycznia.

Źródło: Radeon RX

Komentarze

38
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudi4Fr
  Czemu nie daliście news'a o tym ze Intel ogłosił rozpoczęcie prac nad całkowicie nową architekturą dla ich CPU?

  Tak własnie działa konkurencja. Po ruchu ze strony AMD, Intel w końcu od czasów Sandy Bridge musi ruszyc 4 litery bo 5-10% co rok teraz nie wystarczy! Jak jeszcze AMD zasadzi mocnego kopa Nvidii z Vegą to bedzie nie mała rewolucja.
  20
 • avatar
  ciomasta
  Proszę, nie, JA Błagam AMD zróbcie dobre karty w dobrej cenie aby Zielonym w dupę kopnąć za te ich ceny Kart .
  13
 • avatar
  KMyL13
  Jak będzie z Ryzenami nie wiem- pewno Intelowskich core i7 nie przegonią (choć nie powiem - "koparę" z podłogi bym zbierał, jakby się okazały lepsze), ale niech choć je prawie dogonią i będą tańsze. I niech "maszyna ruszy" :D

  2
 • avatar
  ElFi_
  Normalnie jakbym w Kościele był: "Niech się stanie....", "Niech będzie....", "proszę, błagam...." i gdzieś z drugiej strony: "uwierzę jak zobaczę". Przypomina mi się takie stare porzekadło: "Gadał dziad do obrazu, a obraz ani razu...".
  2
 • avatar
  scoobydoo19911
  te Vegi niech będą konkurencyjne cenowo i niech mają względnie niezłą kulturę pracy i już będzie dobrze, nawet nie muszą być wydajniejsze od topu nvidii. A na Ryżena personalnie bardzo mocno liczę nawet jeżeli będzie dla mnie za drogi to używane i7 pójdą w dół.
  1
 • avatar
  mjwhite
  a kiedy coś dla ludzi czyli karty w przedziale 1500-3000zł ?
 • avatar
  HardManiak
  Uwierzę jak zobaczę jak na razie to nie ma co się nastawiać.
  -1
 • avatar
  koshin
  Kolejne slajdy
  -3
 • avatar
  Konto usunięte
  tutaj takie cuda ogłaszane, a stary dobry hd 7970 albo chociażby nowszy r9 280x nadal powalają nowsze karty na łeb na szyje pod względem cenowym i wydajnościowym
  -3
 • avatar
  darioz
  Ciekawe co w Navi oznacza ''next gen memory''? Przecież HBM2 to jest ''next gen memory''!
  -5
 • avatar
  Xaros
  New Year. New slides. ;)
  -18
 • avatar
  Marcel25
  czekam na vege, ale bez ciśnienia, mam teraz gtx 980 i da jeszcze rade , jedyne co mnie może skusić to cena! jak dadzą podobne do konkurencji to baybay, poczekam sobie na spokojnie do następnej generacji