Systemy operacyjne

Android 5.0 Lollipop dla smartfonów ZenFone opóźniony o aż 3-4 miesiące

przeczytasz w 1 min.

Producentom smartfonów nigdy nie było po drodze z aktualizacjami Androida, ale w ostatnim czasie nikt nie ma z tym takich problemów jak Asus.

Android 5.0 Lollipop

Producentom smartfonów nigdy nie było po drodze z aktualizacjami Androida, ale w ostatnim czasie nikt nie ma z tym takich problemów jak Asus.

Android 5.0 Lollipop dla smartfonów ZenFone pierwszej generacji obiecany został jeszcze w zeszłym roku. Producent udostępnić miał aktualizację w tym miesiącu, ale kilka dni temu pojawiły się doniesienia, iż możemy mieć do czynienia z opóźnieniem. Niestety rzeczywiście się bez niego nie obejdzie. Co gorsza, uzbroić trzeba się w sporą dawkę cierpliwości.

Indyjski oddział producenta poinformował, że Android 5.0 Lollipop zawita na model Zenfone 5 później o 3-4 miesiące, a więc najwcześniej w sierpniu, ale możliwe, że dopiero we wrześniu.

Można przypuszczać, że podobny los spotka modele Zenfone 4 oraz Zenfone 6 i wyjątkiem pozostanie jedynie Zenfone 5 LTE, który na wybranych rynkach doczekał się już nowszej wersji systemu. Dlaczego producent nie jest w stanie dotrzymać obiecywanego terminu? Tego wciąż nie wiemy, ponieważ cały czas posługuje się określeniem mówiącym o „pewnych problemach”.

Źródło: knowyourmobile, news.softpedia

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kamillode
  2
  Xperia Z3 Dual, Xperia Z1, Xperia Z1 Compact i Xperia Z Ultra miały oficjalną aktualizację do lollopopa 13 kwietnia. Był to już i tak przekładany termin o miesiące. Rzeczywistość jest taka, że większość użytkowników w Polsce do tej pory nie otrzymało aktualizacji... Także Asus jakoś strasznie nie odstaje od Sony.
  • avatar
   Raider0001
   0
   Te pewne problemy to pewnie malutka grupka programistów którzy pracują nad każdym telefonem po kolei. Dziwna sprawa gdy w między czasie CyanogenMod pracuje nad setkami naraz.
   • avatar
    R2rr0
    0
    Smartfony ok, ale trochę przeginają.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Aktualizacje androida to tragedia, zdałem sobie z tego sprawę jak w ręce wpadł mi jakiś czas temu iPad i zobaczyłem jak to w Jabłkach wygląda. Ponieważ na takie owoce mnie nie stać to jedyna nadzieja w W10
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      zastanawiam się czemu android jest tak spartolony? microsoft nie opracowuje windowsa dla każdego komputera z osobna, a androida trzeba dostosowywać. to jest jakieś chore. czekam na normalny mobilny system, i otwarty jak pecet mobilny sprzęt.