Systemy operacyjne

Android 5.0 Lollipop trafi także na SmartWatche z Android Wear

przeczytasz w 1 min.

Wszystko przyczynić ma się to tego, by obsługa urządzeń noszonych na nadgarstkach stała się prostsza i bardziej intuicyjna.

Android 5.0 Lollipop SmartWatch

Systematycznie pojawiają się ostatnio informacje mówiące nam o tym, na których smartfonach zadebiutuje Android 5.0 Lollipop. Nowa wersja systemu z logo zielonego robota to sporo zmian i warto pamiętać, że przekonać można będzie się o nich na innych jeszcze urządzeniach.

Na myśl przychodzą tutaj tablety, ale to także nie o nich będzie tutaj mowa. Aktualizacja systemu dotyczyć będzie również SmartWatchy pracujących pod kontrolą Android Wear. Także w tym przypadku spodziewać mamy się sporej ilości zmian, na temat których pojawiły się teraz pierwsze szczegóły.

Zaskoczeniem nie będzie fakt, iż aktualizacja to w pierwszej kolejności zmiana interfejsu i kolorystyki. Wszystko przyczynić ma się to tego, by obsługa urządzeń noszonych na nadgarstkach stała się prostsza i bardziej intuicyjna.

Bardziej istotne okazać mogą się jednak nowe funkcje, ponieważ w tym miejscu wymienia się między innymi możliwość śledzenia żywotności baterii i lepszej kontroli nad tym co najszybciej ją zużywa. Podobne możliwości pojawić mają się w przypadku pamięci wewnętrznej, a z uwagi na to, że zazwyczaj mamy tutaj do czynienia z 4 GB to nowa opcja może okazać się bardzo cenna. W menu głównym pojawi się dodatkowo możliwość sortowania najczęściej wybieranych opcji, a poza tym użytkownicy będą mieli szersze pole do działania w zakresie regulacji jasności ekranu.

Za wcześnie na to, by mówić o dokładnych terminach aktualizacji. Być może wkrócte pojawi się więcej konkretów.

Źródło: phonearena, pocketnow

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    mikovitz
    -3
    A może zamiast "możliwość śledzenia żywotności baterii i lepszej kontroli nad tym co najszybciej ją zużywa" dać taką baterię, żeby chociaż z tydzień wytrzymałą bez ładowania.