Systemy operacyjne

Android 6.0.1 już gotowy, Android 6.1 na początku przyszłego roku

przeczytasz w 1 min.

Prace nad kolejnymi wersjami systemu idą bardzo szybko. Szkoda, że tak dobrze nie wygląda tempo aktualizacji.

Android 6.0.1

Mało kto może cieszyć się z Androida 6.0 Marshmallow, ale Google nie czeka i systematycznie pracuje nad swoim systemem. Efektem tego kolejne jego wersje.

Z najnowszych informacji wynika, iż Android 6.0.1 jest już gotowy. Co więcej, został nawet udostępniony, chociaż na ten moment jedynie na smartfonach wchodzących w skład projektu Android One. Nie jest jasne, jakie zmiany przynosi omawiana wersja systemu, ale najprawdopodobniej nie będzie ich wiele i spodziewać może się jedynie eliminacji kilku drobnych błędów.

Android 6.0.1 screen

Więcej spodziewać można się po wersji 6.1, która zapewnić powinna nie tylko poprawki, ale także nowe funkcje. Źródła związane z Google sugerują, iż Android 6.1 może zostać udostępniony na początku przyszłego roku.

Szkoda tylko, że za Google nie nadążają producenci smartfonów, którym wydawanie kolejnych wersji systemu na swoich urządzeniach zajmuje zdecydowanie więcej czasu.

Źródło: phonearena, marshmallowupdate

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  PIRAT_PL
  4
  Heheszky a mój SM G357FZ ciągle bez żadnej aktualizacji na 4.4.4 ;)
  • avatar
   mike278
   4
   To nie tylko wina producentów, ale też operatorów którzy brandują swoim softem. I w ten sposób mamy "milion" odmian jednego modelu.
   • avatar
    k3m0t
    0
    Mam wrażenie że Android z każdą nową odsłoną chodzi gorzej niż stare wersje.

    Najlepiej nie aktualizować i telefon chodzi jak złoto. Taki test zrobiłem z firmowym telefonem. Do dnia dzisiejszego z topowców zadziwiająco płynnie chodzi przez 2 lata.

    Każdy inny co aktualizuje zamiast lepiej chodzi gorzej.
    • avatar
     liscypis
     -5
     4GB ramu starczy?
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Heh, ja bym na miejscu Samsunga porzucił 6.0.1 i zabrał się od razu za 6.1, bo znowu się nie wyrobią z aktualizacjami dla tej oszałamiającej liczby telefonów...
      • avatar
       zajeBEASTY
       0
       Poki co, 6.0 sprawuje sie zle, tablet dluzej sie wlacza, tak 3x dluzej wlacza sie wifi, przy pisaniu nie kazdemu nacisnieciu towarzyszy dzwiek, drobne ale bardzo denerwujace bledy. Mam nadzieje ze 6.0.1 ma wlasnie je poprawic.