Systemy operacyjne

Android 6.0 Marshmallow dobił do 15% rynkowych udziałów

przeczytasz w 1 min.

Największa liczba użytkowników systemu Google Android korzysta z wersji Lollipop.

Aktualizacja Androida to temat, który budzi zazwyczaj negatywne emocje. Google za to jednak nie odpowiada, a w związku z tym nie ma oporów do publikowania statystyk dotyczących popularności poszczególnych wersji swojej platformy.

Android 7.0 Nougat jeszcze na rynku nie zadebiutował, a więc wciąż najnowszą odsłoną systemu „krążącą w obiegu” jest Android 6.0 Marshmallow. Trduno mówić o tym, aby osiągnęła ona szczególnie duże udziały na rynku smartfonów z Google Android. Udało się dobić do 15,2%, dodajmy, że przez około 10 miesięcy. Względem poprzedniego notowania jest to wzrost o 1,9 punktu procentowego.

To wciąż mniej niż w przypadku zdecydowanie starszego przecież Jelly Bean, który może pochwalić się wynikiem 16,7%. Dystans do KitKat oraz Lollipop jest już znacznie większy. Tutaj mówić należy bowiem odpowiednio o udziałach na poziomie 29,2% oraz 35,5%.

Android lipiec statystyki
dane obejmujące 7-dniowy okres kończący się 1 sierpnia

Źródło: androidpit, developer.android

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudi4Fr
  3
  Po prostu wstyd, prawie roczny system a nawet nie jest na 1/5 telefonów a Nougat jest tuż za rogiem... Dalej uważam że google powinno jakoś przycisnąć producentów telefonów ponieważ sprawa aktualizacji Androida jest godna pożałowania.
  • avatar
   topiq
   2
   Jak narzekałem na Samsunga, że olewa starsze telefony z aktualizacjami, to się mile zaskoczyłem aktualizacją do MM 6.0.1 po OTA Galaxy A5 (2015), po fabrycznym KK i późniejszym LP, to już trzeci system na tą słuchawkę. I sprawuje się całkiem dobrze. Bo LP w wersji 5.0.2 nie był za dobrym systemem. A telefon ma już 1,5 roku chyba. Na andka 7 nie liczę już, bo aż tak Samsung nie jest wspaniałomyślny.
   • avatar
    fitgame
    2
    I jak to jest żeby w takim systemie jak Android 6 nie było ciemnego motywu? To już w windows 8.1 miałem fabrycznie wbudowaną taką możliwość.
    • avatar
     apuk666
     1
     Nie ma musu. Na 3 telefonach z Androidem mam w wersji 5.1... i na wszystkich korzystam z KitKata, bo najbardziej mi odpowiada. Po roocie w ogóle można starą nakładkę usunąć, jak jest się pewnym, że się do niej nie wróci.
     • avatar
      qlremix
      1
      Przed wczoraj była aktualizacja do Marshmallow w samsungu note 4 (SM-N910F). Myślałem że jej nigdy nie będzie ale jednak się doczekałem.
      • avatar
       Konto usunięte
       -3
       a akurat dziś pojawiła mi się nowa łatka do sytemu w moim iphone 4s, którego kupiłem w 2011 roku. pozdrawiam ;)