Systemy operacyjne

Android Lollipop zapowiedziany dla smartfonów HTC i Motoroli

przeczytasz w 1 min.

Pierwsi producenci zapowiadają już aktualizację swoich smartfonów do najnowszej wersji platformy z logo zielonego robota.

Android Lollipop

Na środowej konferencji Google poznaliśmy nie tylko nowe urządzenia z linii Google Nexus, ale również doczekaliśmy się wyjaśnienia kilku kwestii związanych z systemem Android L, który od teraz określać trzeba już mianem Androida 5.0 Lollipop. Pierwsi producenci zapowiadają już aktualizację swoich smartfonów do najnowszej wersji platformy z logo zielonego robota.

Zaskoczenia nie ma, ponieważ w pierwszej kolejności odezwało się HTC. Tajwański producent już wcześniej twierdził, że pokusi się o aktualizację w ciągu 90 dni od ostatecznej zapowiedzi nowej wersji systemu i teraz stanowisko to potwierdził. Termin ten dotyczy z pewnością modeli HTC One (M8) i HTC One (M7). Co do innych smartfonów sprawa nie jest jeszcze jasna, ale wydaje się, że nieco później z aktualizacji cieszyć będą mogli się właściciele HTC One mini oraz HTC One mini 2.

Dużo konkretniejsza okazała się Motorola. W tym przypadku od razu podana została bowiem lista smartfonów, których właściciele mogą spodziewać się aktualizacji. I tak, wymieniono tutaj Moto X (1 i 2 generacji), Moto G (1 i 2 generacji), Moto G z 4G LTE, Moto E, Droid Ultra, Droid Maxx oraz Droid Mini.

Wkrótce głos w sprawie aktualizacji zabrać powinni również inni producenci.

Źródło: technobuffalo, motorola-blog

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  11
  Motorola robi robotę! Super, że pomyśleli też o średniakach Moto G, bo zwykle priorytet jest nastawiony na topowe modele. Teraz tylko czekać na aktualizację
  • avatar
   Konto usunięte
   -1
   Mnie to irytuje. w pecetach producent sobie wydaje sprzęt, a takie windowsy czy linuxa mogę zaktualizować kiedy i jak chcę, niezależnie od producenta sprzętu. więc czemu w niby otwartym androidzie jest taki kwas??????
   • avatar
    Kubuś73
    -5
    Najnowsza wersja najbardziej zlagowanego systemu na świecie juhu
    • avatar
     irondick
     0
     Co nowego wnosi ten Lollipop?