Foto

Smartwatch jako przenośny spust migawki aparatu w smartfonie

przeczytasz w 1 min.

Integracja systemów Android i Android Wear zaowocuje ciekawą funkcją bezprzewodowego robienia zdjęć.

Android Wear kamera

Jeśli jesteś fanem „pstrykania” selfie lub zdjęć grupowych z daleka, zainteresuje cię pewnie ostatnia aktualizacja do androidowej aplikacji kamery Google. Nowa wersja oprogramowania umożliwia bowiem wykorzystanie smartwatcha z systemem Android Wear w formie przenośnego, bezprzewodowego spustu migawki.

To ciekawa funkcja, ale na tym nie koniec. Jeśli będziemy chcieli mieć trochę więcej czasu, słowem: skorzystać z samowyzwalacza, smartwatch może też przejąć funkcję odliczania – na wyświetlaczu pojawi się wówczas liczba sekund, jaka została nam do wykonania zdjęcia. Później na ekranie wyświetlona zostanie utworzona fotografia.

Wyświetlacz smartwatcha nie będzie natomiast pełnił funkcji podglądu na żywo. Niestety. Ale kto wie, być może w jednej z kolejnych aktualizacji taka opcja zostanie dodana. Tymczasem nie pozostaje nic innego, jak zachęcić was do aktualizacji, aby zawczasu przygotować się na przywitanie smartwatcha z Android Wear.

Android Wear kamera screeny

Źródło: DroidLife, Engadget, PetaPixel

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  MrZiomHD
  7
  Kup smartwatcha za 700-2000 zł - Używaj go jako spust migawki.
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   Przekonali mnie, lecę po inteligentny zegarek buhahaha

   Pisofszit, pisofszitem pozostanie :D Nie na każdego działa chory marketing chcący wmówić, że właśnie tego nam potrzeba...

   Jeśli już zechcę założyć zegarek na rękę, wybiorę Unitra Warel LED - przynajmniej ma jakiś styl i ciekawy sposób prezentacji czasu.

   http://obrazki.elektroda.net/73_1185237869.jpg
   • avatar
    Myfos
    3
    Fajnie by było, gdyby wprowadzili opcje podglądu na żywo. Można zostawić wtedy telefon w odpowiedniej odległości i nie trzeba biec, żeby też być na zdjęciu grupowym.
    • avatar
     Dragonik
     2
     Spust migawki za 1000zł kurczę interes życia
     • avatar
      Konto usunięte
      -7
      A kto niecierpliwie wyczekuje smartwatcha of apple łapka w gore :)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Nie wierzę własnym oczom, że taka bzdura ma po pierwsze artykuł i jeszcze jest traktowana jako ciekawy i przydatny motyw....
       Mam się odrywać od trzymanego w kadrze obrazka i użyć nadgarstka do zrobienia zdjęcia gdy kciuk jest dosłownie tak gdzie być powinien. Kto w ogóle wymyśla takie bzdury...
       • avatar
        Logox
        0
        Dla mnie ta funkcjonalność nie ma sensu! Żeby robić sobie fotki to telefon musiałby na czymś daleko stać i dopiero strzelać sobie fotki. Również brak podglądu na żywo to wielki minus. Obecnie jak dla mnie brak praktycznego zastosowania.