Akcesoria

Antena w sprayu zwiększy zasięg WiFi i GSM w dowolnym miejscu

przeczytasz w 1 min.

Era przydatnego graffiti?

Na początku lutego, Google ujawniło swój projekt Solve for X, zrzeszający wybitnych naukowców z różnych firm. Ma on na celu kreatywne i zaawansowane technologicznie rozwiązywanie takich problemów jak globalne ocieplenie czy choroba nowotworowa. Choć są to dość ambitne zapowiedzi, na razie zespół pokazuje opracowane rozwiązanie, które - choć nie tak istotne dla człowieka - potrafi zadziwić.

Na konferencji Solve for X, Anthony Sutera, szef Chamtech Enterprises postanowił w ramach współpracy przedstawić projekt opatentowany przez swoją firmę. Nie ma on może tyle charyzmy na scenie, co rzecznicy prasowi Google, ale wymyślony przez jego zespół wynalazek wystarczająco przykuwa uwagę.

Antena w sprayu

Antena w sprayu - to wystarczający opis futurystycznego urządzenia. Wynalazek jest tworzony i testowany od dwóch lat. Wykorzystuje materiały organiczne i ogranicza zużycie tysięcy watów energii w wypadku standardowych nadajników, do trzech watów potrzebnych na zasilenie anteny, która może być "namalowana" w dowolnym miejscu.

Chamtech po opracowaniu swojej technologii nawiązał współpracę z rządem. Wyniki badań szybko pokazały, że przesyłany sygnał jest znacznie silniejszy, niż ten ze standardowych anten telefonów komórkowych czy stacji radiowych. Co więcej, można go nadawać nawet będąc milę morską pod wodą.

Antena w sprayu schemat użycia

Do niedawna mało kto uwierzyłby, że w przypadku zgubienia sygnału smartfona można będzie podejść do najbliższego drzewa z puszką, nanieść warstwę nadajnika i cieszyć się zwiększonym zasięgiem. Być może wkrótce będzie to popularne rozwiązanie.


 

Więcej o niezwykłych urządzeniach:

Źródło: Ubergizmo

Produkt Roku 2011/12 - głosowanie

Czy już zagłosowałeś w plebiscycie na Produkt Roku? Na pewno masz swój ulubiony produkt i markę. Weź udział!

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  aquadigger
  14
  tabletki zwiększą wydajność kart, antena w sprayu już niedługo będzie syrop podkręcający procesor i czopki do zasilacza ;D
  • avatar
   ikarus1990
   5
   graffiti nabierze nowej "głębi przekazu" ;]
   • avatar
    Konto usunięte
    4
    Za czasów świetności Nokii były naklejki na telefon które miały zwiększać zasięg. Szkoda że teraz nikt nie wpadnie na pomysł by z osłony na telefon zrobić antenę.
    • avatar
     2
     ..by w każdym zakątku planety był dostęp do FB
     • avatar
      wildthink
      2
      Takie "odkrycia" pokazują jak niewiele wiemy jeszcze o otaczającym nas świecie i zjawiskach w nim zachodzących. To co jeszcze kilkanaście lat temu było zupełną abstrakcją, teraz jest rzeczywistością, podobnie może być z takimi wynalazkami. Lubię takie ciekawostki.
      • avatar
       Konto usunięte
       1
       Cena pewnie będzie kosmiczna.
       • avatar
        Konto usunięte
        1
        no graffiti na pewno a matki tychże malarzy już nigdy nie usłyszą w swoim telefonie abonent poza zasięgiem :D
        • avatar
         Mati-000
         1
         Myślicie tylko o GSM, ale co z Wi-Fi
         • avatar
          yamata
          1
          Zaraz upaćkacie wszystkie drzewa i ptaszki, technologiczne świry... ;)
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           W którą stronę idzie ta technologia ..
           • avatar
            Hakuren
            0
            Dawac mi to!!! Jestem nawet gotow przymknac oko na kosztowe premium na poczatku sprzedazy. W ekranowanych pomieszczeniach brak sygnalu to istna zmora. To moze byc fantastyczna rzecz kiedy nie ma mowy aby wiercic, kuc lub przerabiac zelbetowe, stalowe itp pomieszczenia (konstrkcje).