Aplikacje mobilne

Z App Store pobrano już 50 miliardów aplikacji

przeczytasz w 1 min.

Z App Store co sekundę pobieranych jest ponad 800 aplikacji, co miesięcznie daje nam liczbę około dwóch miliardów.

App Store pobrano już 50 miliardów aplikacji

W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że wkrótce liczba pobranych aplikacji ze sklepu App Store sięgnie okrągłych 50 miliardów. Słowa te są już nieaktualne, bo ta imponująca bariera została przekroczona.

Sklep App Store otwarty został w lipcu 2008 roku i wtedy też oferowanych było w nim 500 aplikacji. Ich liczba bardzo szybko się jednak zwiększała i teraz jest ich tam ponad 850 000. Użytkownicy smartfonów i tabletów z systemem iOS chętnie po nie sięgają o czym świadczyć mogą niektóre statystyki. Z App Store co sekundę pobieranych jest ponad 800 aplikacji, co miesięcznie daje nam liczbę około dwóch miliardów.

Nic dziwnego zatem, że od momentu ogłoszenia zbliżania się do bariery 50 miliardów do jej przekroczenia minęło niewiele czasu. Na klientów dodatkowo podziałała zapewne obietnica nagrody dla szczęśliwa, który pobierze jubileuszową aplikację. Tym razem los uśmiechnął się do Amerykanina mieszkającego w Mentor w stanie Ohio, który tym samym otrzymał on bon o wartości 10 000$ na zakupy w sklepie Apple.

"Apple chciałoby podziękować naszym niesamowitym klientom i deweloperom, którzy przyczynili się do osiągnięcia bariery 50 miliardów pobranych aplikacji." - Eddy Cue, wiceprezes Apple ds. oprogramowania i usług internetowych

Źródło: 9to5mac

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  50mln skanerow odciskow palcow i xrayow oraz klonow angry ptaszkow.. wystarczy 50 dobry programow na dany OS i jest ok, nie trzeba miec tych propagandowych mln.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   I tak oto Apple za 10000$ ma reklamę na cały świat
   • avatar
    Gregorio
    -1
    Pogratulowac.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Ależ tyluł! Oniemiałem! To już 50 mld aplikacji znajduje się w istore? Szacun, naprawdę szacun... Bo jeśli autor miał na myśli to, co mi się wydaje, że miał, to jest to wg mnie analfabetyzm funkcjonalny (zwany też wtórnym), a tytuł pownien brzmieć bardziej w stylu "Aplikacje z istore pobrano już 50mld razy". Poziom merytoryczny benchmark (śledzę od wielu lat), to niestety równia pochyła...