Ciekawostki

1444 dolary na sekundę - tyle zarabia Apple

przeczytasz w 1 min.

Można jej nie lubić, ale nie można obok niej przejść obojętnie. W takim tempie bez wątpienia firma Apple wkrótce osiągnie wartość 1 biliona dolarów.

Apple to prawdziwa maszynka do robienia pieniędzy. Z wyliczeń TitleMax wynika, że w każdej sekundzie gigant z Cupertino zarabia 1444,76 dolara, co stawia go na niepodważalnej pozycji lidera.

Niepodważalnej, bo JP Morgan Chase goniący producenta iPhone’ów zarabia w tym czasie... „tylko” 782,14 dolara. Druga z firm technologicznych w rankingu (a piąta w ogóle) z kolei 615,96 dol. – to Alphabet (czyli spółka-matka Google).

Na kolejnych pozycjach znajdują się: Microsoft (7. miejsce, ok. 531 dol.), IBM (16. miejsce, ok. 375,5 dol.), Cisco Systems (17. miejsce, ok. 339,5 dol.), Intel (19. miejsce, ok. 326 dol.) i Facebook (20. miejsce, ok. 323 dol.). To duże liczby, ale jednocześnie jakże małe, gdy porówna się je do wyniku Apple.

Jak czytamy w tekście TitleMax, firma dowodzona przez Tima Cooka zarabia w ciągu sekundy o ponad 580 dolarów więcej niż przeciętny amerykański pracownik w ciągu tygodnia (mediana wynosi około 860 dolarów). Trudno o lepsze podsumowanie.

A to już przedstawiająca wyniki infografika:

TitleMax infografika
Kliknij, aby powiększyć.

Źródło: TitleMax, Softpedia. Ilustracja: tavomusik-95hotmailcom/Pixabay (CC0)

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DanyGee
  5
  Nic dziwnego.
  Tania siła robocza + wyrachowany marketing + zrozumiane i wykorzystywane wady ludzkiej psychiki = hajs się zgadza.
  Masz biznes?
  Bierz przykład.
  • avatar
   Gatts-25
   3
   Dla takich firm jak APPLE idą trudniejsze czasy ale patrząc na wartość globalną jednym możliwym liderem w końcu będzie SAMSUNG.
   Jest to na tyle innowacyjna firma w dodatku samowystarczalna oraz pokazująca ,że póki co to oni ciągną całą branżę do przodu.
   IBM przez kooperację z SAMSUNGIEM bardzo dobrze na tym wyjdzie a razem z nimi GLOBAL FOUNDRIES ,które najwięcej na tym zyskało a za ich plecami AMD.
   W pewnym momencie i tak bańka pęknie bo jeżeli APPLE nie zainwestuje tych pieniędzy odpowiednio właśnie w innowacyjność i rozwój to chcąc nie chcąc balon musi wypuścić z siebie powietrze w końcu.
   • avatar
    eltra
    1
    Ja tez sporo zarabiam xD 0,12 GROSZA na sekundę szaŁ a teraz przeliczy to na dolary.. a może jednak zostanę przy groszach :D
    • avatar
     topiq
     0
     Przelicz na Hrywny albo inne ruble ;)
     • avatar
      tomaszkarla
      0
      @nilhus (nie wiem czemu w roocie mi komentarz wrzuciło) O ile zgadzam się, że ceny są wysokie, ale to co mówisz to za duże uproszczenie. Gdzie jeszcze koszty R&D, gdzie marketing (zarówno ceny za same emisje reklam jak i opłącenie osób, które je przygotowują), gdzie koszty machiny biurokratycznej (jako korporacje tego także mają dużo), gdzie koszty zwykłego utrzymania całej infrastruktury ze zwykłym sprzątaniem włącznie. Wszystko to istnieje na bieżąco, przygotowywane są nowe reklamy, nowe produkty, nowe idee jak wycisnąć kasę z ludzi ;) Grosz do grosza i z tego powstaje olbrzymi strumień wydatków, porównywalny lub większy niż sam koszt produkcji i dystrybucji.
      • avatar
       jeomax.co.uk
       0
       Sie nie dziwie.
       Zona wciaz splaca iPada, ktory wczoraj sie popsul. Ewenement w skali logicznej ;-)
       • avatar
        benzene
        0
        Zabrakło ZUSu. A tak powaznie to jest przychód czy zysk?