Telefony

Apple i Samsung: Komisja Europejska sprawdzi firmy i ich działania

przeczytasz w 1 min.

Walka Apple i Samsunga trwa już bardzo długo i do niedawna nie było widać jej końca. Jednak możliwe, że serial pt. wojna patentowa może się niedługo skończyć. Do gry wkracza nowy zawodnik... Komisja Europejska.

Apple i Samsung mają 20 sporów prawnych w 10 krajach, ostatnio koreański producent próbuje wyeliminować iPhone z Australii. Firma twierdzi, że smartfony konkurencji naruszają prawa patentowe dotyczące technologii 3G. Firma z Cupertino przekonuje, że posiada odpowiednie licencję, natomiast według Samsunga nie obowiązują one w Australii itd.

Samsung vs Apple - walka na patenty


Przepychanki na patenty mogą się jednak niedługo skończyć. Komisja Europejska chce sprawdzić, czy firmy nie naruszyły przepisów antymonopolowych obowiązujących w Unii Europejskiej. Apple oraz Samsung muszą przedstawić informacje na temat technologii 3G oraz patentów, które wykorzystują w swoich smartfonach.

Jak informuje Komisja Europejska, takie działanie to standardowa procedura w antymonopolowym dochodzeniu, jednak niektórzy już przewidują wynik. Według specjalistów cała sprawa może skończyć się źle dla koreańskiego producenta, uważają oni, że działania Samsunga łamią prawo obowiązujące na terenie Unii Europejskiej. Czy to zakończy spory?
 

Więcej o sporze Apple i Samsunga:

Źródło: Reuters

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Jeżeli bierze się za coś Komisja Europejska to znaczy, że działanie będzie drogie, wygra apple (jest w stanie dać większą łapówkę), a wszystko będzie niezgodne z prawem.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Ja tam cały czas mam polew z komisji europejskiej ... na gownie sie znaja a ciagle kombinuja jak tu ludziom nabruździć
   • avatar
    artretyk
    -18
    wkoncu szajsungowi sie dostanie za te badziewie co produkuje.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     dla nas - konsumentów, na pewno nic dobrego z tego nie wyniknie :/