Komputery

Apple wycofuje iMaca Pro?

przeczytasz w 1 min.

iMac Pro od Apple to maszyna przeznaczona do wymagających zadań zwykle wybierana przez profesjonalistów. W oficjalnym sklepie Apple dostępna jest tylko podstawowa konfiguracja modelu z dopiskiem “Tylko do wyczerpania zapasów” - może to świadczyć o wycofaniu go z produkcji.

iMac Pro za 24 tysiące złotych zostanie wycofany?

Debiut iMaca Pro to 2017 rok. Cena tego modelu w oficjalnym sklepie Apple rozpoczyna się od 23999 zł. Jak się jednak okazuje - wkrótce może zostać wycofany.

Na stronie internetowej widnieje napis “Do wyczerpania zapasów”, a jego rozbudowanie poprzez wybór innych podzespołów jest niemożliwe. Jedyną dostępną wersją jest podstawowa konfiguracja.

Apple iMac Pro - dostępny do wyczerpania zapasówApple iMac Pro - dostępny do wyczerpania zapasów

Producent oficjalnie nie ogłosił jeszcze wycofania modelu z produkcji, ale określenie świadczące o dostępności do wyczerpania zapasów pojawia się niezwykle rzadko i według doniesień może oznaczać koniec iMaca Pro.

Co zamiast iMaca Pro?

Wycofując z produkcji iMaca Pro, Apple może przygotowywać się do zastąpienia go zwykłymi iMacami, które po odświeżeniu otrzymają większy ekran i przede wszystkim nowej generacji procesory oparte na architekturze ARM. Istenieje również możliwość, że iMac Pro pozostanie w ofercie, ale zostanie odświeżony. Być może poznamy plany Apple dotyczące iMaców i Mac Booków na kolejnych konferencjach.

Co sądzicie o ewentualnym wycofaniu iMaca Pro? Przyda mu się odświeżenie, czy jest całkowicie niepotrzebny w linii produktów Apple?

Źródło: theverge.com

Warto zobaczyć również:

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  14
  Za tani był?
  • avatar
   porterneon
   5
   Po co maja dalej brnąć w intela jak maja swój chip? Nowa wersja CPU od apple ma być jeszcze bardziej wydajna od pierwszej. Intel powoli idzie w odstawke.
   • avatar
    jowaj42181
    -1
    Zacząłem dopiero półtora miesiąca wcześniej i dostałem 2 czek na sumę 2200 $ ... to najlepszy wybór, jakiego dokonałem od dłuższego czasu! „Bardzo wam wdzięczny za danie mi tej niezwykłej szansy na czerpanie korzyści z domu. Te dodatkowe pieniądze zmieniły mnie z wielu punktów widzenia, błogosławcie wasze serce!”.......

    Netprofit10.com