Systemy operacyjne

Apple iOS 12 wkracza w fazę publicznej bety

przeczytasz w 1 min.

Apple iOS 12 testować mogą już nie tylko deweloperzy, ale również użytkownicy. Lista urządzeń kompatybilnych z nową wersją systemu jest całkiem obszerna.

Oficjalna zapowiedź Apple iOS 12 miała miejsce na początku tego miesiąca, podczas konferencji WWDC 2018. Wprawdzie nowa wersja systemu została od razu oddana do testów, ale jedynie deweloperom. Teraz się to zmienia.

Apple iOS 12 wkracza w fazę publicznej bety. Oznacza to, że przygotowane przez producenta usprawnienia i funkcje sprawdzać mogą także użytkownicy. Ci, którzy zarejestrują się w Apple Beta Software Program oraz korzystają z urządzenia wspierającego nową wersję systemu.

Apple iOS 12 - kompatybilne urządzenia

 • smartfony: iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X
 • tablety: iPad Air, iPad Air 2, iPad 2017, iPad 2018, iPad Mini 2, iPad Mini 3, iPad Mini 4, iPad Pro 12.9, iPad Pro 9.7, iPad Pro 10.5
 • iPod Touch 6th Gen

Oczywiście przypominamy, że instalacja testowej wersji oprogramowania może wiązać się z pewnymi problemami. Nie wszystko może działać prawidłowo, możliwe są różnego rodzaju błędy.

Jeśli chodzi o najważniejsze nowości w Apple iOS 12, przedstawialiśmy je we wcześniejszej publikacji.

Źródło: Apple

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  2
  A ile Apple ma telefonów? a ile telefonów jest na androida.
  • avatar
   Dragonik
   2
   @Guczi04 A przepraszam nie zauważyłem nicka, zapomniałem masz inne myślenie, wybacz mój bład.
   • avatar
    Guczi04
    0
    A iPhone 4s to co? Al-kaida? ;)

    Gdyby to był nowy Android i lista wspieranych urządzeń, to by wyglądało to tak: S8, S9... i tyle. Chcecie nowy system? Kupcie nasze najnowsze telefony.

    W takich momentach widać jak Apple dba o swoich klientów i nie zostawia ich na lodzie długie lata po zakupie. Ale plebs patrzy tylko na specyfikacje.
    • avatar
     Medykoo
     0
     Jestem na developerskiej becie od ~2 tygodni i muszę przyznać, że jeszcze nigdy tak stabilnej bety nie używałem. Jedyne niedogodności jakie spotkałem to tak naprawdę brak polskich tłumaczeń nowych funkcji (z czego większosć zostało dodanych w Beta 2). Zapowiada się dobra wersja IOS (aż ciężko uwierzyć po 11).