Smartfony

Apple zaprezentuje kolejnego iPhone'a w aż 3 wersjach?

przeczytasz w 1 min.

Tajwańskie źródła donoszą, iż firma z Cupertiono rozważa taką możliwość.

Apple iPhone

Smartfony iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus to na chwilę obecną jeszcze duże nowości, ale czy kogokolwiek dziwić będą doniesienia na temat ich następców? Raczej nie, a jeśli już o tym mowa to wypada nam poinformować, że właśnie pojawiły się całkiem interesujące sugestie.

Apple zdecydowało się w tym roku na nowy dla siebie krok, a mianowicie wypuszczenie dwóch modeli różniących się miedzy sobą rozmiarami ekranu. Fakt, iż tylko przez pierwsze 3 dni ich obecności w sklepach klienci nabyli aż 10 milionów egzemplarzy świadczyć może o tym, że klienci przyjęli taką decyzję producenta z dużą aprobatą. Nie brakuje jednak opinii, iż iPhone nie powinien tak bardzo podążać za rynkowymi trendami i cały czas mile widziany byłby model z mniejszym ekranem. Czyżby Apple już o tym wiedziało?

Tajwańskie źródła donoszą, iż firma z Cupertiono rozważa możliwość wprowadzenia w przyszłym roku na rynek aż 3 nowych smartfonów. Prócz tych z ekranami o przekątnych 4,7" oraz 5,5" pojawić miałby dodatkowo mniejszy, z 4" wyświetlaczem.

Teoretycznie wszyscy byliby zatem zadowoleni. Pytanie tylko, czy w ten sposób producent nie za bardzo zacząłby się rozdrabniać? Co więcej, mniejszy iPhone nie cieszyłby się już pewnie takim zainteresowaniem jak te większe (tegoroczne modele sprzedają się naprawdę dobrze), a to skłania do zastanowienia się czy byłby to dla producenta krok opłacalny.

Co sądzicie o tego typu rewelacjach? Nowy, 4" iPhone byłby dla Was interesującą propozycją?

Źródło: technobuffalo

Komentarze

31
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  22
  Nie wszyscy mają zasięg kciuka, by móc obsługiwać komfortowo 5cio calowe ekrany jedną ręką. Więc myślę, że tak, 4" to dobra opcja. Ale biorąc pod uwagę fakt, że takiemu hamerykaninowi będzie wstyd pokazać się w towarzystwie z 4" ekranem, to już inna bajka.
  • avatar
   bassv
   4
   Bardzo dobry pomysł dla milionów ludzi jest trudna obsługiwać 5 calowe smartfony i w kieszeni bardzo przeszkadzają i dlatego nie którzy nie kupują nowych mocnych smartfonów bo są za duże dla mnie 5 cal to bardziej smartabablet
   • avatar
    Konto usunięte
    4
    "Co więcej, mniejszy iPhone nie cieszyłby się już pewnie takim zainteresowaniem jak te większe (tegoroczne modele sprzedają się naprawdę dobrze), a to skłania do zastanowienia się czy byłby to dla producenta krok opłacalny."

    A kto tak twierdzi drogi autorze!? Autor? Niby dlaczego miałby się nie cieszyć powodzeniem? Bo co, bo moda i brak wyboru smartfonów z segmentu high-end skłania do przejścia na większe ekrany? Kompletnie nieuprawnione stwierdzenie. Oczywiście, że to krok opłacalny - podam nawet przykład - sprzedaż i popularność Xperii Z3 Compact pokazuje że ludzie chcą smartfonów mniejszych niż 5 cali
    • avatar
     .Alx.
     2
     Nie no, spadłem z fotela :

     "Pytanie tylko, czy w ten sposób producent nie za bardzo zacząłby się rozdrabniać?"

     Apple ma się "rozdrabniać" trzema modelami, a co w takim razie powiedzieć o Samsungu i jego pierdyliardzie odmian Galaxy...
     • avatar
      cyferluu
      -1
      moim zdanie powinni sobie zrobić coś na wzór tick-tock. teraz wypuścili 2 wersje (6 i 6+)większe więc za rok puszczą jedną mniejszą np (6s), za 2 lata wypuszczą kompletnie nowe 2 większe wersje(7 i 7+) a za 3 znowu mniejszą odmianę(7s). Jabłka mają wyjątkowo długi termin przydatności do spożycia. Umowy z operatorami zazwyczaj trwają 24 miesiące
      • avatar
       QraJr
       -1
       Czarna biała i czerwona.... Aby być prawdziwym pajacem będziesz musiał mieć je wszystkie.
       • avatar
        mgkiler
        -1
        No i dobrze.

        Jeszcze lepiej jakby można było kupić w proporcjach ekranu 2x3, a nie 9x16.

        9x16 jest strasznie długi w dół, a wąski w szerz.

        • avatar
         Konto usunięte
         -1
         Nie lubię małych smartfoników ;-)
         • avatar
          Konto usunięte
          -1
          Nie lubię małych smartfoników ;-)
          • avatar
           Andari
           -3
           ciekawe czy też będą się tak wyginać :D
           • avatar
            Konto usunięte
            -15
            4" to za mało jak na 2015 rok, powinni zrobić 4,3"
            • avatar
             KMyL13
             0
             Ja tam się bardziej jaram nadchodzącymi modelami od Xiaomi, One +, Oppo, Meizu, czy chociażby Huawei.
             A jeszcze lepiej będzie jak się pojawi jeszcze więcej interesujących producentów.

             • avatar
              Konto usunięte
              0
              a ja chyba wrócę do 6310, dlatych co chcą duże ekrany są tablety z opcją GSM.
              • avatar
               kaalus
               0
               Apple nie może robić telefonów ze zbyt dużymi ekranami, bo wkopali się i nie mogą pozbyć się (ani nawet zmniejszyć jak Samsung) sprzętowego przycisku home. To znaczy że ramka wokół ekranu musi być gruba, przynajmniej na dole, dramatycznie powiększając urządzenie.

               Nie mogą też dodać standardowego przycisku back. Każda aplikacja ma go gdzie indziej, najczęściej u góry, a to przy dużym ekranie oznacza daleką drogę dla kciuka do tej najważniejszej ze wszystkich funkcji. Błąd który będzie się mścił na jabłkowcach przez lata.

               Ze względu na to Android i Windows Phone mogą sobie pozwolić na ekran o cal większy przy tym samym komforcie obsługi.
               • avatar
                Nalovp
                0
                Sprzętowy przycisk tył/przód jest po obu stronach ekranu...wystarczy przeciągnąć palcem od krawedzi do srodka i cofamy stronę bez odświerzania.