Laptopy

Ważna poprawka dla laptopów MacBook Pro 15 - błąd może doprowadzić do utraty danych

przeczytasz w 1 min.

Problem dotyczy najnowszej wersji MacBooka Pro z 15-calowym ekranem Retina - poprawka już jest dostępna na serwerach producenta.

Apple MacBook Pro 15 laptop

Na serwerach firmy Apple została udostępniona ważna poprawka, która rozwiązuje problem z funkcjonowaniem dysku SSD w laptopach MacBook Pro 15. Według informacji producenta, błąd może doprowadzić nawet do utraty danych.

Aktualizacja przeznaczona jest dla najnowszych laptopów MacBook Pro z 15-calowym ekranem Retina, aczkolwiek pojawiają się też informacje o problemach w wersji 13-calowej – na chwilę obecną nie zostały one jednak potwierdzone przez producenta. Producent nie ujawnił też szczegółów usterki i skali problemu.

Poprawka nosi nazwę MacBook Pro Flash Storage Firmware Update 1.0 i można ją pobrać bezpośrednio ze strony producenta (zajmuje 1,9 MB). Na pewno nie warto zwlekać z jej zainstalowaniem, gdyż błąd może doprowadzić nawet do utraty zgromadzonych danych.

Źródło: Apple, MyCE

Komentarze

27
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Franz
  10
  To jakieś pomówienie i wymaga sprostowania ze strony Benchmarka - sprzęt Apple nigdy się nie psuje, wszystko w nim działa idealnie, a system to majstersztyk ergonomii, wydajności, estetyki i niezawodności, żadne wirusy nie są mu groźne, poza tym inżynierowie Apple projektują wszystko w sposób doskonały, a sprzęt jest produkowany ze specjalnie wyselekcjonowanych podzespołów najwyższej jakości, do których dostęp ma tylko Apple.

  Tak przynajmniej twierdzi sama firma i miliony oddanych użytkowników jej sprzętu.
  • avatar
   Artarmar
   6
   Apple i jego lanserski sprzet. Widac ile znaczyl Job dla firmy
   • avatar
    Dragonik
    6
    Pewnie zombie i tak będą mówić że nic się nie dzieje.
    • avatar
     Dragonik
     5
     Otóż włąśnie o to chodzi żę to nie jest sprzęt za grosze
     • avatar
      Dudi4Fr
      2
      Twoje pytania pokazują jak znasz się na sprzęcie...

      - Na Mac'ach pracowałem i sposób w jaki ten system jest zamknięty i braki w oprogramowaniu są wręcz bolesne...

      - Bo inny sprzęt nie zarobi na siebie?

      - Co ma do rzeczy ile kto zarabia?

      - W życiu nie miałeś dobrego dla przykładu Asus'a w w rekach widać, jak porównujesz sprzęt za 10k PLN do lapka za 1500 PLN albo i mniej... Pomijając fakt ze sprzed wydajniejszy i mający taka samą jakość materiałów będzie dużo tańszy...

      - Fenomenu tego tez nie rozumiem.... Płacić 4 razy więcej za kawę...
      • avatar
       Wasek
       -10
       Dobrzy jesteście. Producenci laptopów co chwilę mają jakieś problemy. Przegrzewanie się, słabe to, słabe tamto. Jak Apple przyzna się do problemu z ich sprzętem to na benchmark.pl już ból i kpina. To prawda, że Apple ma dużo fanów ale to nie znaczy, że każdy z nich to zombie. Większość z Was pewnie nawet sprzętu Apple w ręku nie miało. Polaczkowość sięga tu zenitu. To chyba dobrze świadczy o producencie (jakimkolwiek), że przyznaje się do problemu i wydaje łatkę, nie?