Klawiatury

Apple pracuje nad myszą?

przeczytasz w 1 min.

Według zagranicznego serwisu nowy patent związany z technologią multidotykową nie dotyczy tabletu, lecz myszy.

Wniosek patentowy Apple, który opisuje multidotykowe gesty, ma związek z nadchodzącą myszą lub klawiaturą - tak przynajmniej twierdzą specjaliści z AppleInsider.

Patent został odkopany przez serwis AppleInsider i opisuje ekran dotykowy służący do pisania i urządzenie wskazujące. Użytkownik miałby korzystać z tego rozwiązania za pomocą dwóch dłoni, natomiast sprzęt Apple miałby automatycznie wykrywać, kiedy chcemy pisać, a kiedy coś wskazać i np. zaznaczyć. Wygląda na to, że patent Apple odnosi się do swoistego połączenia myszy z klawiaturą, nie zaś do przerośniętego iPoda Touch.
 


Czy Apple pracuje nad pogromcą myszy i klawiatury? (Fot. Simplyzesty.com)


"Wielu starało się osadzić urządzenie wskazujące na klawiaturze, aby ręce nie musiały opuszczać pozycji do pisania, by kolejno uzyskać dostęp do urządzenia wskazującego" - czytamy w opisie patentu. "Ograniczony zakres ruchu i rozdzielczość tych urządzeń prowadzi do słabej szybkości wskazywania i precyzji niż za pomocą myszy, a dodatkowo dodaje mechaniczną złożoność w budowie klawiatury". Apple chciałoby rozwiązać tego typu problemy i stworzyć sprzęt będący połączeniem myszy i klawiatury.

Zgodnie ze zgłoszeniem patentowym istnieje potrzeba opracowania lepszej metody wskazującej, która byłaby dostępna z pozycji do pisania. Najnowsze urządzenie miałoby samodzielnie rozpoznawać, kiedy użytkownik chce ruszać kursorem i wówczas inne gesty byłyby ignorowane. Wszystko to jest owiane tajemnicą i nie wiadomo nawet, czy AppleInsider wyciągnęło trafne wnioski z opisu patentu.

Zdaniem niektórych ekspertów użytkownicy tabletów PC nie potrzebują kursora, ponieważ wszystko znajduje się już na ekranie i wystarczy to wskazać palcem. Możliwość bezpośredniego wskazywania ikon i przycisków eliminuje konieczność korzystania z myszy i poruszania kursorem.

Według najnowszych pogłosek Apple planuje wprowadzić coś rewolucyjnego, co zastąpi znany od lat tandem składających się z myszy i klawiatury.

Źródło:
Inf. własna, AppleInsider.com

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  pewnie jakis badziew
  • avatar
   infango
   0
   Po tym jakim cudem był mighty mouse chyba nikt się cudu nie spodziewa. Stara technologia za wygórowana cenę tylko ładna.
   • avatar
    pomidor
    0
    Wymyślą myszkę za 5000 zł. Cena myszki - 10 zł, nalepka ze znaczkiem Apple - 4990 zł. Rewolucja na skalę światową.
    • avatar
     Se8a90
     0
     Apple jest o 20 lat za resztą komputerów ;)
     Chodiz o ich jedno przycoskowe myszki :D, no widziałem jeszcze taką z rolką, więc mozę 2 przyciskowa ;) ale tylko jedną taka widziałem ^^.

     Rozumiem że to marka i takie myszy się z nimi kojażą ale nigdy nie widziałem niczego mniej wygodnego niż myszki appla....
     no rozumiem ładny, czasem nawet prze źroczysty wygląd ale żeby po dotknięciu późniejszym myszki za 12 zł z supermarketu odczuwało się ulgę ?? nie no bez jaj. CO dziwne ludzie z którymi miałem doczynienia, wydający kupę kasy na te mac'i zamiast kupowac wygodnego gryzonia (co to wydać z 80 zł po wydaniu 3-4 tysięcy zł?) zostawiali te fatalne dziadowstwa.....
     I jak tu zrozumiec makowców.