Smartfony

Apple przeniesie produkcję iPhone'ów do Indii?

przeczytasz w 1 min.

Możliwe, ale tylko częściowo. Mimo tego producent stara się wynegocjować dogodne dla siebie warunki.

Chociaż Apple jest firmą amerykańską, jej urządzenia produkowane są w Azji. Nie należy wymieniać tu jednak Indii, chociaż w najbliższej przyszłości taki stan rzeczy może się zmienić.

Wedle raportów między innymi Bloomberg, Apple miałoby przenieść się z produkcją iPhone'ów do Indii. Brzmi jak zapowiedź ogromnego przedsięwzięcia, aczkolwiek temat wymaga doprecyzowania, ponieważ wtedy wszystko wydaje się nie tylko mniej kłopotliwe dla producenta, ale i bardziej wiarygodne.

Owszem, Apple może zdecydować się na składanie swoich smartfonów w Bengaluru (o tym mieście się mówi), ale tylko tych, które trafią później na rynek indyjski. Największym magnesem dla Apple jest tutaj możliwość uzyskania zwolnienia z podatków i to na okres aż 15 lat. Negocjacje z rządem Indii mają toczyć się już od kilku miesięcy.

O jakiej skali produkcji byłaby tu mowa? W 2016 roku sprzedano w Indiach 2,5 miliona smartfonów z logo Apple. Producent liczy jednak, że rozwijający się rynek będzie w stanie zapewniać systematycznie rosnące grono klientów.

Źródło: softpedia, phonearena

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fiona
  6
  Taki rynek i jeszcze ulgi ???

  Oj za 10 lat produkcję przejmą chyba maszyny, bo nie będzie już kraju gdzie za miskę ryżu, czy kartoflanki im będą składać....

  Nawet Polska - 3 świat w Europie podnosi zarobki....
  • avatar
   Atak-Snajpera
   5
   A czy japko wreście płaci podatki w Irlandii?
   • avatar
    Konto usunięte
    4
    Jakby produkcja w stanach nie była by opłacalna. Chciwość chciwość i jeszcze raz chciwość taka właśnie jest największa firma na świecie.
    • avatar
     Vienio43
     2
     Dostaną z trump -ka podatkami to wrócą z produkcją do kraju.
     • avatar
      sn00p
      -3
      W 2016 roku sprzedano w Indiach 2,5 miliona smartfonów z logo Apple. Szok!!! Tam jest niewyobrażalna nędza i syf!!! Skąd ten wynik?