Audio

Słuchawki ze złączem Lightning - nowy pomysł Apple

z dnia 2014-06-04
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
32 komentarze Dyskutuj z nami

Słuchawki Apple ze złączem Lightining mają oferować wyższa jakość audio niż ma to miejsce w przypadku jacka.

Apple Lightning słuchawki

Już wkrótce w portfolio oficjalnych gadżetów do iPhone’a znajdziemy słuchawki, które zamiast tradycyjnego złącza jack, wykorzystają Lightning. Rozwiązanie to zaowocować ma zwiększeniem jakości dźwięku, jako że umożliwi bezstratne przesyłanie cyfrowego sygnału audio stereo o częstotliwości 48 kHz.

Specyfikacja techniczna została producentom udostępniona w ramach programu Made for iPhone (MFi). Jak informuje 9to5Mac, firma Apple przygotowała dwa typy słuchawek ze złączem Lightning – Standard (wyposażone w analogowo-cyfrowy konwerter) i Advanced (z konwerterem Wolfson WM8533, cyfrowym procesorem sygnału oraz funkcją redukcji szumów).

Cała sprawa ma jednak dwie strony. Z jednej – to super, że dąży się do jak najlepszej jakości audio i zdecydowanie warto za taki ruch pochwalić Apple. Z drugiej natomiast tworzy to pewne ograniczenia. Przede wszystkim osobny standard spowoduje, że takie słuchawki będą kompatybilne wyłącznie z urządzeniami wyposażonymi w porty Lightning, których wcale nie ma tak wiele. Poza tym, niemożliwe będzie słuchanie muzyki i ładowanie telefonu jednocześnie.

Czy rozwiązanie będzie zatem praktyczne? Cóż, wydaje się, że jest jeszcze zbyt wcześnie, aby wyrokować. Poczekajmy zatem na pierwsze słuchawki zgodne z nową specyfikacją. Kiedy się ukażą? To pozostaje jak na razie tajemnicą.

Źródło: 9to5Mac, ArsTechnica, SlashGear

marketplace

Komentarze

32
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Z jednej – to super, że dąży się do jak najlepszej jakości audio

  -Tak z pewnością kiedy wpuszcza się do iphone pliki mp3
  przepuszcza przez te układy a wydala kiczowatymi beatsami.


  Z drugiej natomiast tworzy to pewne ograniczenia.

  -Jedyne co jest ograniczone to ich mózgi
  Zaloguj się
  19
 • avatar
  Mydlenie oczu idiotom mającym fioła na punkcie marek.
  (bez urazy jeśli tu tacy są)

  A tak naprawdę jak napisał przedmówca - chciwość i pazerność firmy posunięta do bólu)

  Z tym że ja np. już odpadam jako klient, lubię mieć wybór, a jesli ktoś mnie go pozbawia - to moje pieniądze ida do innej firmy......
  Zaloguj się
  12
 • avatar
  Ja proponuję nowe TV na Lightning zamiast wtyczki do gniazdka, będzie lepsza jakość prądu. Oczywiście trzeba dokupić adapter za jedyne 99$ ale na prądzie nie wolno oszczędzać!
 • avatar
  Jacek nigdy nie odejdzie :D
 • avatar
  Od dawna widać tendencję do zamykania sie Apple robi bardzo wiele aby kontrolować cały "świat marek apple". Aplikacje tylko ze sklepu appstore, osprzęt tylko dla appla itd. Dodatkowo robi to bardzo sprawnie. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że godząc się na takie rozwiązania sami na siebie rzucają ograniczenia. Za kilka lat może okazać się że nie będą mogli kupić nic od konkurencji bo będzie to niekompatybilne z apple.
 • avatar
  Ale bzdura. Dla niezorientowanych przerzucają konwersje cydrowo-analogową na słuchawki w które będzie wbudowany lichy DAC a iphone/ipad będzie tylko transportem. Marketingowa papka dla baranów które nie mają zielonego pojęcia co kupują ale ważne żeby było logo apple.
  Zaloguj się
 • avatar

  Apple oficjalnie osiągnęło nowy poziom wkręcania ludziom g***a
 • avatar
  Tradycyjnie lament, bo Apple coś ogłosiło.
  Zaloguj się
 • avatar
  Nie rozumiem, poco się ograniczać?
  Zaloguj się
 • avatar
  48 kHz ? I tak tego nie usłyszę, a głuchy to nie jestem ;)))))))))
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  Apple tak bardzo chce się wyróżniać żę tworzy bzdety, aby tylko ich wyznawcy czuli się wyjątkowi no bo przecież normalni ludzie będą tacy sami i mieli wejście Jack a applowcy swoje uniwersalne i to za "małą kasę"
  Zaloguj się
 • avatar
  Powtórka z Sony Ericssona
  Zaloguj się
 • avatar
  Apple jest mistrzem w dy_m_a_niu swoich klientów. Jak sprzedać coś co gdzie indziej nie będzie pasować ? Nowe złącze dedykowane i brawo miliony dolarów od zombi znów w naszych kieszeniach. A prawda jest taka że całość i tak końcowy zamieniana jest na sygnał analogowy do zasilania cewki elektrycznej która powoduje wibrację... więc jaki to ma sens prócz dy_m_a_nia z kasy zombi ??
 • avatar
  Całe te beatsy są gówno warte są, lans dla gimbów i tyle. Najbardziej mnie śmieszą sytuacje kiedy to posiadacz beatsów myśli, że słucha niewiadomo jaki dzwięk kiedy w rzeczywistości słucha w 128kb/s...
 • avatar
  polecam poczytać o ATH-D1000.
 • avatar
  Ale taki kabel możesz też wsadzić sobie z tyłu i odbierać sygnał bezpośrednio od apple - znów cię wydymaliśmy...