Gry na konsole

Assassin’s Creed II na Xbox One, czyli jak nie robić remastera [AKT.]

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
28 komentarzy Dyskutuj z nami

Są miejsca, w których odpicowany Assassin's Creed II wygląda zdecydowanie gorzej niż sześcioletni już oryginał z konsoli Xbox 360.

AKTUALIZACJA [17.12.2016]: A jednak się dało. Ubisoft wypuścił aktualizację odświeżonej wersji gry Assassin’s Creed II i… postać z dziwaczną twarzą zniknęła. Długo utrzymywała swoje miejsce w świecie asasynów – wszak była obecna nawet w oryginale sprzed sześciu lat. Szkoda, że nie zrobiono tego przy okazji odświeżania, ale mówi się, że lepiej późno niż wcale. Sama łatka natomiast likwiduje też kilka problemów związanych z warstwą dźwiękową.

AKTUALIZACJA [24.11.2016]: Jak słusznie zauważyła część internetowej społeczności, w przypadku tego filmiku Polygon dał po prostu ciała. Stwierdzenie, że Assassin’s Creed: The Ezio Collection działa gorzej niż oryginalna „dwójka” jest nie na miejscu.

Zacznijmy od tego, że „zremasterowane” Assassin’s Creed II nie wygląda dobrze, ze słynną, komiczną wręcz postacią na czele. Warto jednak podkreślić, że ten NPC pojawiał się również w „oryginale”, gdzie jednak nie rzucał się tak w oczy, ze względu na ogólnie ciemniejszą kolorystykę gry. W tym miejscu trzeba też podkreślić, że za każdym razem, gdy uruchamiamy grę postacie w tle są inne – generowane losowo.

Drugi zarzut Polygonu dotyczył błędu występującego podczas wspinania się. Odpowiadając krótko: również ten problem występował w wydanej 6 lat temu grze Assassin’s Creed II. 

Podsumowując, Assassin’s Creed II nie generuje żadnych nowych błędów i problemów. Zdecydowanie jednak podtrzymujemy naszą tezę – tak nie robi się remastera. Może i bowiem Ubisoft niczego nowego nie zepsuł, ale też nie naprawił tego, co powinien.

NEWS [18.11.2016]: W tym roku nie doczekaliśmy się nowej odsłony serii Assassin’s Creed, ale Ubisoft postanowił nam za to zaserwować poprawioną wersję trylogii z Ezio w roli głównej na konsole obecnej generacji. Rzecz w tym, że „poprawioną” nie jest w tym przypadku najlepszym stwierdzeniem.

Assassin’s Creed: The Ezio Collection to zestaw złożony z gier Assassin’s Creed II, Assassin’s Creed: Brotherhood oraz Assassin’s Creed: Revelations. Ubisoft nie mieszał zbytnio w samych grach, lecz zamiast tego zajął się udoskonalaniem oprawy wizualnej, na co pozwoliły obecne konsole, czyli PlayStation 4Xbox One. Zwiększona została rozdzielczość, a niektóre tekstury – podmienione. To ostatnie okazało się szczególnie niefortunne.

Redakcja Polygonu opublikowała filmik, w którym porównuje oryginalną „dwójkę” z Xboksa 360 do „zremasterowanej” wersji z konsoli Xbox One. Od razu w oczy rzuca się wybielenie skóry Ezio, który pochodzi przecież ze słonecznej Florencji. Dziwnie prezentują się też niektóre postacie z nienaturalnie dużymi oczami i ustami. Ubisoft oberwał również za zmianę animacji ruchów bohatera podczas wspinania się oraz szereg pomniejszych błędów. Zresztą zobaczcie sami na poniższym filmiku:

Są jakieś plusy? Oczywiście, że tak – to między innymi żywsze kolory otoczenia, poprawiony wygląd budowli czy zwiększona odległość rysowania obiektów. Jednak błędy, takie jak na powyższym filmiku, potrafią skutecznie The Ezio Collection obrzydzić. Ubisoft zaliczył już zresztą podobną wpadkę i to w tej samej serii. Wystarczy przypomnieć sobie Assassin’s Creed: Unity – grę naprawdę niezłą, ale niedorzecznie wręcz niedopracowaną.

Źródło: Polygon

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Jeśli dużo obiektów i elementów jest takiej sobie jakości to podciągnięcie rozdzielczości i wyostrzenie sprawi, że gra będzie się często prezentować gorzej, a nie lepiej.

  A tak na marginesie te wszystkie remastery to najgorsza plaga branży dzisiaj. Pewnie PS4pro też w dużym stopniu będzie służył do ekshumacji starych tytułów i wyciskania z nich kasy.
  22
 • avatar
  Dudi4Fr
  Dobrze wiedzieć że Ubi dalej odwala fuszerki. Od akcji z Unity nie kupiłem żadnej gry od nich i pewnie długo to się nie zmieni.

  Ciekawi mnie tylko jak AC2 Remastered wygląda w porównaniu z wersja PC na najwyższych ustawieniach.
  10
 • avatar
  Konto usunięte
  Najlepszy Assassin to Black Flag.
  7
 • avatar
  ent1994r
  Firma która zajmuje się robieniem gier profesjonalnie, robi taki bubel. Aż na myśl przychodzi mi Black Mesa...
  3
 • avatar
  Konto usunięte
  Czy jako stały czytelnik mogę prosić w imieniu swoim oraz pozostałych czytelników aby teksty były zamieszczone w porządku chronologicznym od najstarszej (oryginalnej wiadomości) do najnowszej, wraz z listą odnośników do bezpośredniego tekstu dla czytelników ułożoną z kolei w kolejności odwrotnej?

  Z góry dziękuję.
  -stały bywalec.
  3
 • avatar
  raf93
  Tak zj....ć taką fajną grę :(
  2
 • avatar
  hasati
  AC 2 Najlepsza część, zaraz za nią AC:BF
  1
 • avatar
  KMyL13
  Nie no nie powiem - ten zremasterowany "oczopląs" jak i ta wspinaczka nieźle mnie rozbawiły xD
  1
 • avatar
  Marucins
  HEHEHE
  Dobre - film to esencja kultury jaką obdarza nas Ubisoft.
  1
 • avatar
  musslik
  Wydali na szybko bo się zmieniła polityka MS co do marki w celu jej unifikacji tak by wszytko co było kiedykolwiek wydane na tą platformę chodziło na każdym nowym sprzęcie z *XBOX* w nazwie :)
 • avatar
  kubas246
  "Assassin’s Creed: Unity – grę naprawdę niezłą, ale niedorzecznie wręcz niedopracowaną." - ja tam nie wiem co były w Unity "naprawdę niezłe". System walki słaby, bohater nieciekawy, sama historia też co najwyżej znośna, misje tyłka nie urywały, a do tego masa błędów i fatalna optymalizacja. W Syndicate też się niczego nie nauczyli i dostaliśmy dla odmiany dwójkę nieciekawych bohaterów. W Unity przynajmniej okres i świat był ciekawszy niż w wypadku Syndicate.
  IMO te gry nawet nie zasługują na piracenie a co dopiero zakup.
  -2
 • avatar
  Dudi4Fr
  "Drugi zarzut Polygonu dotyczył błędu występującego podczas wspinania się. Odpowiadając krótko: również ten problem występował w wydanej 6 lat temu grze Assassin’s Creed II. "

  Aha czyli nie poprawili 6 letniego błędu o którym wiedza...
 • avatar
  QraJr
  Ubi zdało sobie sprawę że nie musi wydawać Assasina co rok. Przecież raz na 2 lata może zrobić remastera starych gier a konsolowa bieda umysłowa i tak to kupi. Kiedy przestaną was już piec dupy od tak ostrego wyruchania jakie zrobiło wam UBi nie zapomnijcie kupić pro order na ich nowe AC w przyszłości.