• benchmark.pl
 • Komputery
 • Weź udział w międzynarodowej ankiecie ASUSa - preferencje użytkowników komputerów
Komputery

Weź udział w międzynarodowej ankiecie ASUSa - preferencje użytkowników komputerów

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
30 komentarzy Dyskutuj z nami

Asus postanowił zapytać użytkowników z całego świata o ich dotyczące komputerów stacjonarnych.

Asus preferencje użytkowników sprzętu komputerowego ankieta

Asus postanowił zapytać użytkowników sprzętu komputerowego o ich preferencje dotyczące komputerów stacjonarnych. W tym celu firma podjęła działania zakrojone na bardzo szeroką skalę.

Nie jest tajemnicą, że producenci działają w celu osiągnięcia jak największych zysków. By jednak je zdobyć, trzeba jak najlepiej trafić w gusta użytkowników. Jak to zrobić? Oczywiście należy znać ich oczekiwania.

Właśnie dlatego, firma Asus przygotowała ankietę, której celem jest zbadanie preferencji użytkowników sprzętu komputerowego. Ankieta jest międzynarodowa i składa się z 27 pytań. Wśród nich znajdą się te, które dotyczą samego użytkownika (m.in. wieku i sposobów wykorzystywania przez niego obecnego sprzętu), jak i tego, czym kieruje się on przy wyborze konkretnych podzespołów komputerowych.

Chętni do wzięcia udziału w badaniu udać powinni się na specjalnie przygotowaną stronę z ankietą.

Źródło: asus, 3dguy

Komentarze

30
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Radical
  Super tylko że pewnie 99% wypełniających to będą geeki takie jak my siedzące w temacie więc z góry wiadomo jakie wyniki będą :D Asus nagle zwariuje bo się okaże że w 99% ludzie sami składają komputery i do tego jeszcze mówią znajomym co mają kupić :D
  8
 • avatar
  Konto usunięte
  Szczerze mówąc gdyby nie fakt, że odnośnik do ankiety jest na benchmark.pl(bo chyba sprawdzacie, co piszecie:)) to uznałbym ją za próbę wyłudzenia danych. Google docs? Nagłówek"ASUS Ankieta" i żadnego innego odniesienia do podmiotu zbierającego informacje, nawet Google tego nie autoryzuje? Dziwnie to wygląda...
  6
 • avatar
  IronFe
  Skoro Asus che na mnie zarobić to co ja będę z tego miał jak wypełnię tą ankietę ??
  5
 • avatar
  Noinus
  3. Z jakich urządzeń Pan/i korzysta?
  "Telewizor Apple"
  Czyżby niedługo premiera?
  2
 • avatar
  loccothan
  świetna ankieta, z niej wynika jasno że na Naszej Ziemi ludzie sami sobie składają sprzęty -> dzięki czemu mamy wpływ bezpośredni na każdy komponent ! przez co na wydajność
  1
 • avatar
  wdowa94
  Dla dobra narodu wypełniłem tą ankietę, ale kilka pytań było problematycznych (te tyczące "haseł" wyszukiwania)
  1
 • avatar
  loccothan
  A ja z innej beczki SOFT Oryginalny za Darmo :

  Dla was wszystkich od wujka z Ameryki ;-)

  http://www.giveawayoftheday.com/

  Tutaj co dziennie inna akcja softu za darmo z orginalnym kluczem...

  Był Nero , Alcohol 120%, Paragon Partition Manager 12 Home Special Edition, Genie Timeline Professional, Fix It Utilities Avanquest, uniblue SpeedUpMyPC 2009, PowerDVD Ultra , i wiele innych !!!! Jak sami widzicie w dzisiejszych czasach Piraty są zbędne !!!

  Jeśli chodzi o Windows to jest tzw. Studencki Projekt --> jesli masz kumpla studenta to masz za darmo: Wszystkie Windowsy - oraz Office i inne produkcje MS !!!
  1
 • avatar
  topiq
  "Jaki był powód zakupu nowej płyty głównej?"

  Napisałem: 2 spalone P5Q, kupiłem Gigabyte GA-EP45-EXTREME i jestem zadowolony ;]
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  Chociaż nigdy nie byłem przesłuchiwany, czytając ankietę - odnosiłem takie wrażenie, że jestem...
  Punkt nr.3 (wymagany) - to chyba jakieś nieporozumienie. Co ich to obchodzi, a komputer stacjonarny - to dla nich chyba zbyt szerokie pojecie. Poza tym 4, 6 też nie rozumiem - na szczęście chyba nie trzeba odpowiadać.
  Sporo z tych pytań, zamiast pytać co i jak usprawnić w produktach - pyta gdzie najlepiej umieścić swój baner reklamowy w przyszłości...

  Pomysł jak najbardziej trafiony, jednak zawartość rozczarowująca. No ale niech próbują, niech się starają. Tym razem podziękuję.
  -1
 • avatar
  Lightning
  " Z jakich źródeł informacji korzysta Pan/i przy podejmowaniu decyzji jaki sprzęt kupić? " dziwię się, że nie ma benchmark.pl.
  -1
 • avatar
  Moggster
  Asus to i tak badziewna firma..
  -2
 • avatar
  Konto usunięte
  "Jaki był powód zakupu nowej płyty głównej?"

  Teraz ASUS zacznie robić niezliczoną ich ilość. :)
 • avatar
  Konto usunięte
  Pomysł bardzo dobry, ale niektóre pytanie strasznie dziwne. A tak wgl to ciekawe czy to coś rzeczywiście da, czy to tylko tak o ankieta, która i tak nic nie zmieni. Mnie się wydaje, że raczej ta druga opcja... niestety.
 • avatar
  Konto usunięte
  Wszystkie firmy które stosują taką praktykę chcą zarobić a użytkownikom gówno dać za pomoc. Niech spadają na drzewo i sami wysyłają pracowników w teren albo zaczynać za to płacić.