Komputery

Asus Eee Keyboard znowu opóźniony

Grzegorz Kubera | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Grzegorz Kubera
4 komentarze Dyskutuj z nami

Asus po raz kolejny przesunie premierę komputera Eee Keyboard. Tym razem ma dość dobry powód: chce wyposażyć ten sprzęt w ekran dotykowy lepszej klasy.

Jak informowaliśmy wcześniej, Eee Keyboard miał trafić na rynek w październiku br. Asus po raz kolejny zmienił jednak zdanie i tym razem debiut komputera zamkniętego w klawiaturze został zaplanowany na początek roku 2010.

Jeśli zaliczasz się do grona osób czekających na Eee Keyboard, będziesz musiał uzbroić się jeszcze w nieco cierpliwości. Zagraniczny Tom's Hardware uważa, że warto, bo planowane zmiany w produkcie są na plus.


Asus Eee Keyboard (Fot. Tom’s Hardware.com)

Zgodnie z Register Hardware, Asus zastąpi dotychczasowy rezystancyjny 5-calowy ekran dotykowy na wersję pojemnościową. Jakie korzyści da to przeciętnemu użytkownikowi? Asus twierdzi, że klient będzie mógł korzystać z urządzenia jak z iPhone'a lub innego smartphone'a wysokiej klasy, licząc także na obsługę gestów podobną do tej z myszy Apple Magic Mouse. Dla przykładu, użytkownik może "trzepnąć palcami po ekranie i włączyć przeglądarkę internetową".

Ken Wang z Asusa dodał przy tym, że bezprzewodowy odbiornik nie będzie już - jak planowano na początku - wewnątrz urządzenia, lecz znajdzie się na zewnątrz. Podczas testów Asus wykrył, że wewnętrzna wersja znacznie zmniejszała odbiór anteny, co było spowodowane faktem, że obudowa komputera jest metalowa. Jako że producent lubi metaliczny wygląd, zdecydował się na zewnętrzny odbiornik.

Czekamy na dodatkowe informacje i premierę urządzenia. Nie wiadomo czy planowane przez Asusa zmiany odbiją się jakoś na cenie urządzenia.

Źródło: Tom's Hardware.com

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  assistant
  Jeśli zmiany i to na dobre to oczywiście warto poczekać ;)

  P.S. Ale bez przesady, Mafia 2 ma już opóźnienie chyba ze 2 lata. Czekam i czekam..
 • avatar
  19arek93
  Ja już myślałem że ten klawiaturo-komputer dawno wyszedł. Jestem ciekaw jakie zmiany muszą wprowadzić. Jakoś nie chce mi się wierzyć żeby na początku wsadzili do niego aż tak zły ekran że muszą go wymienić.
  Może się przegrzewa?
 • avatar
  kubbak
  Jest duże prawdopodobieństwo, że się przegrzewa, wymiana wyświetlacza raczej nie wymusiła by takiej zwłoki.
 • avatar
  Konto usunięte
  dzięki za takie ustrojstwo, jak mi się zepsuje wtyczka albo jakiś plastik po gwarancji to nie będę mógł zamówić samej części tylko będę musiał płacić za serwis kuriera i Bóg wie co jeszcze acha diagnostykę :P,
  bo 'kolesie' w Polsce tak sobie uzgodnili
  niech asus zmieni zasady to może się przekonam do tej firmy, a tak to :P