Płyty główne

ASUS Gandau Bridge: tajemnicza płyta dla overclockerów?

przeczytasz w 1 min.

Do sieci wyciekły zdjęcia laminatu płyty głównej ASUS o nazwie Gandau Bridge. Czego można się na nich dopatrzeć?

ASUS Gandau Bridge płyta główna

Do sieci wyciekł projekt laminatu płyty głównej ASUS Gandau Bridge – jednej z najbardziej tajemniczych konstrukcji pod procesory Intel Haswell-E.

O nowej konstrukcji wiemy bardzo niewiele. Nawet nie jesteśmy pewni samej nazwy, bowiem Gandau Bridge może być tylko oznaczeniem kodowym, a finalny produkt zyska inną nazwę. Na uwagę zasługuje też biały kolor laminatu – z jednej strony mógł on zostać użyty tylko na potrzeby testów wersji inżynieryjnej, ale z drugiej nie byłaby to pierwsza taka płyta tego producenta (niedawno na rynku pojawił się przecież biały Sabertooth Z97 Mark S).

No dobrze, ale co już wiadomo? Jak już wspominaliśmy, tajemnicza płyta będzie kompatybilna z procesorami Intel Haswell-E pod gniazdo LGA 2011-3. Nie zabraknie też wydajnej sekcji zasilania, a wymaganą moc dostarczą do niej dwa 8-pinowe gniazda EPS. Tuż obok znalazły się też cztery banki pamięci DDR4.

Dla kart rozszerzeń udostępniono cztery złącza PCI-Express 3.0 x16, które działają w trybie x16/x8/x16/x8 – możliwe będzie zatem połączenie czterech kart graficznych w trybie Nvidia 4-way SLI lub AMD 4-way CrossFireX. Wprawne oko dostrzeże jeszcze kilka gniazd SATA.

ASUS Gandau Bridge płyta główna - projekt laminatu

Uwagę zwracają też dwa elementy – jeden z nich to rozbudowana sekcja podkręcania pod dolnymi bankami pamięci (na zdjęciu powyżej znajduje się ona na samej górze). Drugi to bardzo ubogi tylny panel I/O. Czyżby zatem opisywana płyta była dedykowana prawdziwym entuzjastom ekstremalnego podkręcania? Na pewno nie można wykluczyć takiego wariantu....

Źródło: OverClex

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Lord_Nikkon
  -1
  Nie jestem pewien ale może ta płyta po prostu będzie czymś a'la Rampage V Formula. Cztery banki pamięci na to wskazują (w sumie brakuje płyty od Asusa o oczko niżej od extreme). Kto wie może to będzie coś w drugą stronę np Exreme black edition. Ja trzymam kciuki za RVF. Żeby jeszcze pamięci były tańsze i byłoby pięknie.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Ja to początkowo skojarzyłem z planszą do gry...
   • avatar
    Dudi4Fr
    0
    Bardzo możliwe ze to ekstremalna wersja Rampage V Extreme która jest używana do bicia wszystkich rekordów na X99. Wywalili co było nie potrzebne, zrobili więcej miejsca na azot, zwiększyli jeszcze sekcje zasilania i Asus ma sponsoring na wszystkich zawodach overclokerskich aż do premiery X109...