Procesory

ASUS P9D i E8: serwerowe płyty główne i serwery pod procesory Intel Xeon E3-1200 V3

przeczytasz w 1 min.

Nowe konstrukcje bazują na platformie Intel Denlow i mogą pracować w wyższych temperaturach oraz mają wyższą sprawność energetyczną

ASUS P9D WS płyta główna zdjęcie

ASUS wprowadził na rynek serwerowe płyty główne z serii P9D oraz serwery z serii E8, które są kompatybilne z procesorami Intel Xeon E3-1200 V3. Nowe konstrukcje zostały przystosowane do pracy w środowiskach o wysokiej temperaturze, a ich wysoka sprawność przekłada się na niższy pobór mocy.

Płyty serwerowe P9D i serwery E8 wyposażono w złącza PCI-Express 3.0, pozwalające na montaż nowszych kart rozszerzeń (w tym kart graficznych), natomiast złącza PCI przyczyniają się do jeszcze większej kompatybilności ze starszymi podzespołami. Jedno złącze zarezerwowano dla karty ASUS PIKE w celu zapewnienia oszczędnego rozszerzenia pamięci masowej do standardu SAS z obsługą macierzy RAID. Na uwagę zasługują również porty USB 3.0.

Warto również wspomnieć, iż nowe urządzenia zostały przystosowane do pracy w gorących środowiskach, dzięki czemu będą stabilnie pracować nawet w temperaturze 40 stopni Celsjusza. Serwery E8 dostarczane są z zasilaczami o sprawności sięgającej 90%, które ograniczają pobór energii elektrycznej, a tym samym pozwalają zmniejszyć koszty eksploatacji.

Wraz z konstrukcjami dostarczane jest oprogramowanie ASUS ASWM Enterprise do zarządzania serwerami. Aplikacja ta działa w 3-poziomowej architekturze i umożliwia administratorom monitorowanie wszystkich serwerów (fizycznych i wirtualnych) jednocześnie, bez potrzeby sprawdzania każdego z nich z osobna.

Użytkownicy mogą korzystać z intuicyjnego interfejsu, który daje im szybki wgląd w informacje dotyczące stanu serwera, m.in. kolorami określa status: zielony - normalny, żółty - ostrzeżenie i czerwony - stan krytyczny. Przycisk Asset Report dostarcza szczegółowych informacji na temat każdego serwera w ciągu kilku sekund.

Źródło: ASUS

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  MarTum
  1
  Przy takim TDP jakie maja i5 nie trzeba żadnych super chłodzeń wiec wole takie które ładnie sie prezentują jak w płytach MSI które wyglądem zamiotły konkurencje w Z77 i w Z87 zapewne też tak będzie.

  W MSI masz duże, doskonale zamocowane śrubami i śliczne radiatory.
  I ładnie wyglądają i ładnie dają sobie rade z chłodzeniem.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   I to sie nazywa radiator na sekcje, konkretne zeberka przez ktore przeplywa powietrze, a nie wielkie kloce aluminiowe ktore w ogole nie maja dobrego przeplywu powietrza.

   Nigdy tego nie rozumialem w zwyklych plytach. Udziwnianie na sile byle by ladniej wygladala i miedzy innymi dlatego nowosci MSI Mpower do mnie nie przemawiaja. Tak jak i wiekszosc klocow z serii ROG Asusa.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Sekcja zasilania wydaję się niezła.Widać że temat temperatury pracy był mocno potraktowany.Oprogramowanie Asusa też jest dobrze zaprojektowane i przydatne
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     przygotowane do pracy nawet w 40 stopniach C to ciekawe ... plus to zmniejszenie kosztów przez niższy pobór energii - czyli nawet jeśli bedzie nieco droższy niz konkurencja na dłuższą metę będzie bardziej opłacalny