Wydarzenia

Kolejny prztyczek dla Microsoftu - Asus porzuca system Windows RT

przeczytasz w 1 min.

W najbliższej przyszłości nie spodziewajmy się jakiegokolwiek tabletu Asus z Windows RT.

Asus porzuca system Windows RT

System Windows 8 nie spotkał się ze zbyt ciepłym przyjęciem. Wydaje się jednak, że jeszcze gorzej sytuacja wygląda w przypadku Windows RT, który to powoli zaczyna odbijać się firmie Microsoft czkawką.

Pisaliśmy już o bardzo słabej sprzedaży tabletów Surface RT. Dużego zainteresowania nie wzbudziły jednak także inne konstrukcje pracujące pod kontrolą Windows RT. Dobitnie przekonał się o tym m.in. Asus, który nie zamierza inwestować w coś, co przez dłuższy czas nie przynosi mu zysków.

Tajwański producent postanowił zrezygnować z tej platformy, choć pozostawił cień szansy na to, że być może kiedyś ponownie się nią zainteresuje. W najbliższej przyszłości nie spodziewajmy się jednak jakiegokolwiek tabletu Asus z Windows RT, bo najzwyczajniej w świecie nie będą one produkowane. Firma skoncentruje się wyłącznie na tworzeniu tego typu urządzeń z systemem Windows 8 i procesorami Intela.

Jonney Shih, prezes Asusa, osobiście podał powód takiej decyzji, choć jeśli spodziewaliście się dłuższego wywodu, to możecie być zawiedzeni. Temat został zamknięty w kilku słowach - "Windows RT nie jest wystarczająco obiecujący".

Microsoft ma zatem o czym myśleć. Jeśli ma wobec Windows RT poważne plany, to rzeczywiście musi zrobić coś, by platforma ta zyskała w oczach użytkowników, a tym samym również producentów.

Źródło: bgr, tabtimes

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  11
  Przecież microsoft wie lepiej czego my potrzebujemy, miliony much na pewno się mylą.
  • avatar
   -AKATSUKI-
   5
   I to jest dojrzale podejscie; moze niech zaczna sluchac konsumentow to im sie to jakos wynagrodzi. Od dawna sobie grabia.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Widać gołym okiem jak rynek weryfikuje takie "masz na siłę".
    Siłować się można ,ale zawsze tak jest że któraś strona szybciej się zmęczy.
    • avatar
     sebastianzola
     2
     Ludzie to potrafią trzeżwo myślec bez owijania w bawełnę. Nie tylko Windows istnieje w końcu:)
     • avatar
      jkbrenna
      0
      jak to dobrze jest, ze ci z Taiwanu potrafia rzecz tak nazwac czym rzecz jest, czego nam europejczykom brakuje, ale u nas tzw lobby rzadza...i naganiacze, ktorzy zawsze tacje maja...