Gry

ATI również lubi Far Cry 2 - pozycja GTX-ów zagrożona?

przeczytasz w 1 min.

Wszystko wskazuje na to, że ATI chce uderzyć nVidię tam, gdzie zaboli ją to najbardziej. Cel jest jeden, Ubisoft. Jak wszyscy wiemy Far Cry 2 jest grą silnie sponsorowaną przez NVidia. O tym fakcie świadczy między innymi napis "The Way Its Meant To Be Played" oraz sugerowana karta graficzna - NVidia GF GTX200 series.

ATI nie oddaje łatwo zwycięstwa. Wraz z pojawieniem się kolejnej wersji sterowników (ATI Catalyst 8.11), Radeony wciąż nadrabiają w stosunku do GeForców. Już teraz wydajność TOP-owych modeli obu firm w grze jest na podobnym poziomie, z lekką przewagę GTX-ów. Zważywszy jednak na stosunek ceny kart do ich wydajności, HD4xxx wydają się wychodzić na prowadzenie. To jednak nie koniec, ATI zapowiada kolejne poprawki i jeszcze większą wydajność.

Zachęcam do obejrzenia testów jednego z niemieckich serwisów na stronie PCGamesHardware.de. W teście znajdziemy porównanie GTX280 z HD4870 w pojedynkę oraz drużynowo (SLI, CrossFire).

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mszark
  0
  FC2 nie jest jakąś zachwycającą grą. No poza wyglądem. Zanim poprawią sterowniki ludzie grać przestaną.
  • avatar
   19arek93
   0
   mszark - człowieku zanim ja będę mógł sobie pozwolić na 4850 i kupno FC2 to będzie już kilkanaście nowych wersji sterówników!
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    xD a ja mam 8800GT 51MB i Far Cry2 i gra jest bez rewelacji, Crysis ma lepszą grafike, a sama fabula jest bardzo cienka gdyz kazde nasz zadanie polega na zabiciu jednego lub kilkunastu ludzi, o fabule mozemy sie dowiedziec tylko z dzienniczka, bo w trakcie wykonawania misji jest ona nam obojetna.