Autonomiczne auta Renault będą testowane w Paryżu

przeczytasz w 1 min.

Renualt ma nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości uda jej się - wraz z firmą Transdev - uruchomić system transportowy nowej generacji.

Gdy rozmawiamy o testach samochodów autonomicznych, najczęściej mówimy o eksperymentach w Stanach Zjednoczonych lub w Chinach. Tymczasem już niedługo samokierujące się auta Renault Zoe wyjadą na drogi wcale nie tak daleko od nas, bo w Paryżu.

Firma Renault-Nissan Alliance nawiązała współpracę z Transdev, czego owocem ma być wyjechanie całej floty autonomicznych samochodów Renault Zoe na drogi w stolicy Francji. Pierwsze testy ruszyć mają już niebawem w biznesowej strefie Paris-Saclay.

Renault Transdev

Jaki jest cel tego testu? Opracowanie systemu transportowego nowej generacji. Samochody Zoe będą pełnić funkcję taksówek bez kierowców – każdy zainteresowany będzie mógł zamówić przejazd z punktu A do punktu B.

Autonomiczne samochody w takiej formie nie są pomysłem nowym, ale na pewno godnym uwagi. Taksówki bez kierowcy – przynajmniej w teorii – oznaczają bowiem: tańsze przejazdy i większe bezpieczeństwo. Bylibyście zainteresowani takim rozwiązaniem?

Źródło: Car Scoops

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Filippo386
  1
  Chwila moment...skoro kierowca siedzący za kierownicą autonomicznego auta bierze odpowiedzialność za ewentualny wypadek, to jak zostanie to rozwiązane w autonomicznej taksówce? Kto zostałby ukarany? Producent? :\
  • avatar
   supervisor
   1
   Już widze tabuny śniadych rzucające się pod autonomiczne samochody w celach "zarobkowych". Paryż to nie jest dobry pomysł, każdy kto był tam ostatnio powinien to wiedzieć - niebezpieczne dzielnice i ludzie spiący na ulicach.
   • avatar
    SuperSzarp
    1
    Ja sie boje o jedno :/ jak te araby czy jak im tam napchają ładunków wybuchowych do takiego cacuszka , nakierują gdzie ma jechać i bum ... :/
    • avatar
     blebleble
     -2
     Odwieczny problem kto będzie kierowcą zniknie.