Filmy / seriale / VOD

No nareszcie! Avatar 2 w tym roku

przeczytasz w 1 min.

Avatar zadebiutował w kinach 13 lat temu i był wówczas niemałą sensacją. Od tego czasu czekamy na jego kontynuację i wygląda na to, że wreszcie się doczekamy. Na tym jednak wcale ta wiadomość się nie kończy…

Avatar powróci w 2022 roku

Z tym, że Avatar zadebiutował w kinach 13 lat temu wiąże się coś jeszcze. Krótko mówiąc: jakkolwiek rewolucyjny nie byłby w 2009 roku, zdążył się od tego czasu nieco zestarzeć. Dlatego też James Cameron z ekipą postanowił przygotować zremasterowaną wersję filmu, która… już 23 września trafi do kin. Poprawki będą związane przede wszystkim z dźwiękiem. 

Wizyta w kinie może być też dobrym sposobem na przypomnienie sobie tej historii. Niespełna trzy miesiące później na wielki ekran wejdzie bowiem (nareszcie!) pełnoprawna kontynuacja filmu. Dokładnie 16 grudnia 2022 roku zadebiutuje Avatar 2, a właściwie Avatar: Istota wody – bo w Polsce właśnie taki tytuł będzie nosił ten film. 

Avatar 2 nadciąga - pierwszy zwiastun już w przyszłym tygodniu

Pierwszego, trwającego około 90 sekund zwiastuna drugiej części serii Avatar doczekamy się już w przyszłym tygodniu. Przez pierwsze 7 dni jednak będzie go można obejrzeć wyłącznie w kinie (przed seansem, którego głównym bohaterem będzie Doktor Strange w multiwersum obłędu). Dopiero później materiał trafi do sieci (no, przynajmniej oficjalnie). 

Przy okazji twórcy potwierdzili, że trwają już prace nad kolejnymi częściami serii. Na ich premiery mamy czekać zdecydowanie krócej. Oby!

Źródło: Fox, Gizmodo

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Blejd
  7
  Polecam obejrzeć Avatara w 3D w Real 3D chyba jeden z najlepiej zrobionych filmów pod 3D wbija w fotel :)
  • avatar
   kkastr
   4
   Sztuka polega na odtwarzaniu tych samych motywów od dziesiątków, setek, a nawet tysięcy lat, tylko coraz doskonalej, coraz piękniej. Zdrada, chciwość, pycha, miłość, odwaga, heroizm - to się w sztuce nigdy nie zmieni. Kiedyś to było dłutem w kamieniu, pędzlem na płótnie, a dziś 3D na ekranie.
   • avatar
    zack24
    3
    No to się się wybierzemy na wersję 3D. Cokolwiek mówią, u mnie Avatar na półce z ulubionymi filmami.
    • avatar
     Endriu
     1
     Pamiętam, jakbym dziś 1 w kinie oglądał, a to już tyle lat.
     Czekałem i się doczekałem kolejnej części ;)
     • avatar
      bruner
      0
      A ja kompletnie nie rozumie fenomenu tej animacji bo filmem tego nie nazwe ... wyszedł pierwszy poszedłem na 3d do imax oglądam ogladam zwykłe efekty jak w innych bajkach czy filmach mało tego po 30 minutach to całkiem zapomnialem ze to 3d ... fabuła oklepana do bólu prosta jak konstrukcja cepa ... niby ładnie kolorowo ale szucznie na maxa ... moze jedynie ściezka dzwiekowa robiła robote ... teraz nowe czesci i znów szumna rewolucja ... czego rewolucja? 3d umarło i nie wstanie ... No ale to moja opinia wyjdzie obejrze w domu na blue rayu ... do kina sie nie wybieram.
      • avatar
       Agencja
       0
       Byłem w IMAX. Ale dopiero na telewizorze Sony 4K 3D jest mega.
       Dziwięk w IMAX jest najlepszy.
       • avatar
        mateusz1807
        -3
        Ostatnio leciał Avatar gdzieś w TV i było już widać po animacjach że ten film ma kilkanaście.
        • avatar
         Naruto1
         0
         Poza oprawą audio/video niestety nic specjalnego. No i to dziwne uczucie - "skąd znam tę historię tylko trochę inaczej? A, Poul Anderson - Nazywam się Joe". Polecam opowiadanie, chyba w którymś Fenixie było.
         • avatar
          Gnom_Z_Piany2
          0
          w tym całym avatarze jest od groma typowo indiańskich zachowań, i to 1:1 . nie krytykuję, stwierdzam fakty.