Internet

AVG chce mieć własny, „najbezpieczniejszy router domowy”

przeczytasz w 1 min.

Oto Chime - router, który według producentów, rozwiąże wszystkie problemy z WiFi, na jakie natrafiają użytkownicy domowi.

AVG Chime

AVG od lat zabezpiecza komputery w wielu naszych domach za sprawą swojego oprogramowania antywirusowego. Teraz czesko-holenderska firma chce nie tylko zabezpieczyć, ale też zwiększyć wydajność całej naszej domowej sieci. Poznajcie Chime.

Chime to zaprojektowany przez AVG router, który ma „rozwiązywać problemy z WiFi w waszych domach”. Na pierwszy rzut oka jest to bardzo proste, dwupasmowe urządzenie działające w standardzie 802.11ac. Producent twierdzi jednak, że dzięki implementacji technologii Mesh router ten jest w stanie zapewnić bezprzewodowo osiągi na poziomie modeli przewodowych – dużą szybkość, szeroki zasięg i dobrą stabilność (nawet przy 50 podłączonych urządzeniach).

AVG specyfikacja

Router Chime ma być też bardzo prosty w instalacji. Cały proces konfiguracji odbywa się za pośrednictwem aplikacji mobilnej prowadzącej krok po kroku przez kolejne jego etapy. Łatwe jest też dodawanie kolejnych routerów do sieci – całość odbywa się automatycznie.

AVG Chime przód

Jak przystało jednak na firmę zajmującą się cyberbezpieczeństwem, AVG wyposażyła swój router Chime w szereg narzędzi zabezpieczających sieć. To wbudowane oprogramowanie antywirusowe, ochrona przed atakami hakerskimi i phishingowymi, filtry treści, obsługa sieci Tor czy też VPN. Jest to dzisiaj szczególnie ważne – jak twierdzi producent – ponieważ coraz częściej podłączamy do sieci urządzenia nieposiadające oprogramowania antywirusowego, jak kamerki, termostaty, drukarki itp.

Obecnie trwa zbiórka na platformie Indiegogo na router AVG Chime. Według zawartych tam informacji rynkowa cena urządzenia wyniesie 200 dolarów, a jego debiutu należy spodziewać się we wrześniu przyszłego roku. Ktoś zainteresowany?

Źródło: AVG, Engadget, Indiegogo

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  venom32
  3
  Widzę, że AVG chce wydajniej zbierać dane użytkowników:

  http://www.benchmark.pl/aktualnosci/avg-z-nowa-kontrowersyjna-polityka-prywatnosci.html

  Ktoś chce im się dorzucić do projektu?

  • avatar
   Trekker666
   0
   Hmm, według grafiki ten routerek ma dziwne prędkości portów, 8 Gigabitów, coś mi tu nie pasi, albo ktoś pomylił duże literki z małymi, bo od kiedy podajemy prędkości portów w bajtach?