Serwery plików NAS

Bardzo szybka karta sieciowa 10 Gb/s

przeczytasz w 2 min.

Aby zapewnić pełen komfort podczas korzystania z sieciowych archiwów danych, konieczne jest zastosowanie szybkich łącz i kart sieciowych. Gdy mamy do czynienia z dużą ilością danych, prędkość 1 Gb/s jest niewystarczająca. Pole do popisu zyskują tutaj takie rozwiązania jak karta sieciowa Thecus oferująca transfer 10 Gb/s.

 Warto przeczytać:
 

Thecus C10GT to serwerowa karta sieciowa C10GT, bazująca na procesorze Luxor Tehuti TN3020-D i oferująca przepustowość do 10 Gb/s - czyli mówiąc inaczej, około 1,25 GB/s. Karta komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu PCI-Express x4. Na śledziu karty znajdziemy sieciowe złącza CX4 oraz SFP (odpowiednio dla miedzianego oraz światłowodowego medium transmisyjnego).

Jak zapewnia producent, karta obciąża w bardzo małym stopniu zasoby systemowe, a przy tym nie wymaga instalacji dodatkowych sterowników.

Nowy produkt jest zgodny z istniejącymi standardami IEEE 802.3ae, IEEE 802.3ak oraz IEEE 802.1q VLAN oraz systemami operacyjnymi Windows Server 2003, Windows Server 2008 / 2008 R2, Windows XP, Windows Vista i Linux. Producent gwarantuje kompatybilność karty między innymi w serwerach NAS własnej produkcji: N7700PRO, N7700, N8800PRO oraz N8800.

Florence Shih, główny menadżer do spraw technologii Thecus, powiedział, że standard 10 Gb/s będzie dla przedsiębiorstw w przyszłości normą, a dzięki C10GT firmy mogą wykorzystać go już dzisiaj. Ciekawe kiedy takie rozwiązania trafia pod strzechy?

Źródło: techPowerUp.com
 

Polecamy artykuły:  
Programy dla pasjonatów fotografii cyfrowej 100 najlepszych gier XX wieku cz. 3Sztuczki i porady do Windows 7 na lepszą pracę

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Pytanie laika: Czy 1.25GB/s to nie jest o wiele więcej niż możliwości typowych dysków twardych?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Jest, ale trzeba wziąć pod uwagę, że karta przeznaczona jest do serwerów, a łączenie wielu szybkich dysków w macierz nie jest czymś niezwykłym w tym segmencie rynku
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    RAM panowie. Jest tani. Dyski nie są ważne :)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Złożona macierz na dyskach SAS potrafi rozwinąć na pewno 600MB/s.
     Numer tylko taki, że jeśli gdziekolwiek w sieci po drodze do celu występuje wolniejsze urządzenie niż 10Gb to po transferze.
     Modernizowałem całą infrastrukturę firmy na 1Gbit począwszy od kart LAN po switche, router boardy, NAS, serwery. To była kosztowna inwestycja i nawet nie chcę się zastanawiać ile taka przyjemność żeby przenieść np. serwery + NAS + NFS w 10Gbit.