• benchmark.pl
 • Gry
 • Battlefield 1 wzbogaca się o ciekawą usługę - współdzielone premium
Gry

Battlefield 1 wzbogaca się o ciekawą usługę - współdzielone premium

przeczytasz w 1 min.

Zabawa przy Battlefield 1 ma być teraz jeszcze ciekawsza. Można będzie bowiem sprawdzić mapy z tych dodatków, których się nie kupiło.

Bawicie się przy Battlefield 1 ze znajomymi? Zapewne przynajmniej niektórym z Was przeszkodził kiedyś fakt, iż któryś z graczy nie posiada Przepustki Premium. Twórcy zdecydowali się temu zaradzić.

Do gry wprowadzana jest usługa „współdzielonego premium”. Idea jest tu bardzo prosta - gracz posiadający Przepustkę Premium będzie mógł zaprosić znajomych do gry na nowych mapach. Jeśli członek drużyny nabył Przepustkę Premium, cały team otrzyma status „Premium aktywowane”. Pozwoli to każdemu członkowi ekipy grać na wszystkich mapach, niezależnie od tego, czy ma do nich dostęp.

„Od jakiegoś czasu mieliśmy na uwadze jeden konkretny problem: sytuację, gdy ktoś gra ze znajomymi, z których tylko część posiada Przepustkę Premium Battlefiled 1. Chcemy też, by na wszystkich mapach grało jak najwięcej graczy, co powinno zapewnić wszystkim jak największą frajdę. Spojrzeliśmy na ten problem z różnych perspektyw i znaleźliśmy rozwiązanie, które chcemy wypróbować z graczami.”

Oczywiście pewne elementy pozostaną dostępne tylko dla właścicieli Przepustki Premium. Tylko oni wykorzystają bronie i pojazdy oraz zdobędą medale dostępne w danym dodatku. Zapraszani do zabawy nie mogą liczyć też PD, chociaż będzie ono przechowywane na wypadek późniejszego zakupu Przepustki Premium. Wtedy dorobek zostanie dopisany do konta.

Mimo tego pomysł powinien się spodobać. Pierwsze testy nowej usługi zaplanowano na dziś.

Źródło: battlefield

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bullseye
  4
  Mi się podoba, kumpel gra na co dzień, ja kupiłem by z nim czasem pograć :)
  Mi nie zależy na PD, czy innych i gram z nim za darmo (licząc premium) a on dalej ma z kim się bawić :)

  Nie spodziewałbym się tego po EA :)
  • avatar
   bhaal1982
   3
   Fajna opcja dla ludzi bez premium żeby się "przekonali". Wczoraj kumpla wprowadziłem na nowa mapkę Wzgórza Verdun i po całej operacji stwierdził że kupuje premium bo dziwnie się gra jak nie dostajesz XP :D oczywiście jak kupi premium to te punkty dostanie ;) IMO fajny chwyt marketingowy :)
   • avatar
    PITUCH1
    2
    Zapraszani do zabawy nie mogą liczyć też PD, chociaż będzie ono przechowywane na wypadek późniejszego zakupu Przepustki Premium. Wtedy dorobek zostanie dopisany do konta. "" ...
    sprytne :)
    • avatar
     shadowman333
     2
     Dzisiaj po włączeniu gry pokazał się komunikat, że to zapraszanie przez graczy premium jest z okazji Battlefestu a nie, że jest to nowa usługa.
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Panie Mateuszu, z tego co mi wiadomo ta "promocja" jest dostepna TYLKO przez tydzien lub w tym tygodniu, zalezy jak rozumiec to, co napisali.