Ciekawostki

BenQ S6 na cały świat

przeczytasz w 1 min.

W przyszłym roku na rynku ma pojawić się sporo urządzeń MID (Mobile Internet Device). Obecnie do sieci trafiła informacja o S6 firmy BenQ. Jest to urządzenie służące głównie do przeglądania internetu. Co więcej, powinno być dostępne na całym świecie.

Włochy – to właśnie tutaj BenQ zaprezentowało S6 i wprowadziło ten sprzęt do sprzedaży. Niemniej jednak sądząc po stronie internetowej producenta Włochy nie będą jedynym miejscem, w którym można będzie zakupić ten sprzęt. MID o nazwie S6 ma trafić wszędzie, także do Polski.


BenQ S6 – urządzenie typu MID (Fot. Electronista.com)

Urządzenie zostało wyposażone w procesor Intel Atom pracujący z częstotliwością 800 MHz, 4,8-calowy wyświetlacz oferujący rozdzielczość 800 x 480 pikseli oraz łączność nieco szybszą niż 3G – tak zapewnia producent. Ekran jest oczywiście dotykowy, dzięki czemu obsługa sprzętu ma być intuicyjna i łatwa. W S6 zintegrowano zresztą specjalny samouczek wideo, który instruuje użytkownika o tym, jak korzystać z zastosowanego przez BenQ interfejsu Free Surf.

Do S6 dołączane jest elektroniczne piórko, które pozwala m.in. na przewijanie stron WWW. MID BenQ ma obsługiwać sieci 2100 MHz UMTS/HSDPA oraz częstotliwości 900/1800/1900 MHz GSM/GPRS/EDGE. Nie zabraknie także modułu Wi-Fi 802.11 b/g, jak i Bluetooth 2.0 + EDR, który zapewni współpracę z innymi urządzeniami.

Sprzęt pozwala nie tylko przeglądać internet – jest także odtwarzaczem multimedialnym. Obsługuje pliki OGG, DivX 5/6, VC1, H.264, MIDI, MP3, WAV oraz inne formaty audio i wideo.

Niestety na razie nie wyjawiono żadnych informacji o cenach. Na terenie Włoch możemy kupić S6 – po przeliczeniu na dolary – za 580 dol.

Obecnie wielu dziennikarzy zastanawia się, czy MID-y mają szansę na sukces. To bez wątpienia ciekawe urządzenia, jednak netbooki, które sprzedawane są w tych samych lub podobnych cenach, oferują lepszą wydajność oraz większy ekran. Są też co prawda większe, niemniej i tak należą do sprzętów poręcznych i łatwych w przenoszeniu.

Źródło:Electronista.com

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Darkeners
    0
    Już był częściowy news o tym :P