Internet

Bezpieczne Google w końcu działa

przeczytasz w 2 min.

Szyfrowanie SSL to niedaleka przyszłość internetu - prognozują analitycy zajmujący się prognozowaniem rozwoju stron www.

 Warto przeczytać:
 

Xbox Kinect użyty do tworzenia holografów

W chwili obecnej szyfrowanie SSL stosowane jest przede wszystkim w przypadku usług, w których w grę wchodzą prawdziwe pieniądze - internetowych banków, PayPall, eBay czy allegro. Oczywiście coraz częściej usługę tę wdrażają też witryny, dla których wysoki poziom zabezpieczeń jest strategicznie ważny - na przykład strony oferujące konta e-mailowe, a od niedawna - póki co nie dla każdego - także Facebook.

SSL zapewnia poufność i integralność transmisji danych, a także uwierzytelnia serwer, na którym się logujemy - czasem również i samego klienta. Dzięki temu zyskujemy gwarancję, że w trakcie korzystania z usługi nasze dane nie dostaną się w niepowołane ręcę.

Wersję SSL swojej wyszukiwarki Google zapowiedziało już jakiś czas temu. Firma na szczęście lubi szybko przechodzić od słów do czynów i już od kilkudziesięciu godzin spora część amerykańskiego społeczeństwa mogła bezpiecznie przekopywać zasoby internetu pod nowym adresem. Nowy standard już wkrótce opuści fazę testów i trafi także do Polski. Póki co - na pewno będzie stanowić jedynie fakultatywną wersję wyszukiwarki.

Źródło: hutpedia

Polecamy artykuły:  
GeForce GTX 560 Ti - premiera
Samsung Galaxy S i9000
Dysk twardy - poradnik jak wybrać

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  W internecie nic nie jest bezpieczne :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   ale jaki sens ma SSL w wyszukiwarce?:>
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    PayPall? Chyba powinno być PayPal
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     a po co mi szyfrowanie w google.com skoro zapytanie o cokolwiek google.com (nawet tego po ssl) zwraca stronę z linkiem w którym słowa zapytania pojawiają się jawnie!?