Bezpieczeństwo

Bezpieczniejsza poczta GMail

przeczytasz w 1 min.

Google udostępniło przydatny mechanizm zwiększający bezpieczeństwo poczty, który powiadomi nas o użyciu naszego konta z innego komputera.

Sprawdzamy naszą pocztę, jednak u góry strony pojawia się nam informacja: Warning: We believe your account was last accessed from… Oznacza to, że ma miejsce dostęp do naszego konta GMail z innego komputera oraz innego adresu IP. Nie trudno się domyśleć, że nadzwyczajnie na świecie ktoś włamał się nam na pocztę. Dzięki temu komunikatowi możemy szybko na to zareagować, używając narzędzia do zdalnego wylogowanie się. Przerywamy dostęp do poczty i zmieniamy hasło do usług Google. 

Naszym zdaniem to świetne rozwiązanie, jeśli ktoś korzysta z poczty GMail. Mimo wszystko należy jednak pamiętać, aby za każdym razem, gdy logujemy się na komputerze z publicznym dostępem, po wykonaniu wszelkich potrzebnych czynności wylogować się oraz w miarę możliwości usunąć swoją aktywność internetową z tego komputera.
 

Źródło: Gmail Blog

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  może i świetne rozwiązanie, choć ja gmaila używam do podawania adresu na niezbyt pewnych stronach internetowych, trzeba mieć jakiś śmietnik przecie, by na "dobre" konta nie wchodził spam :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Czepiacie się. Mnie osobiście jak do tej pory w sieci nic gorszego niż "darmowa poczta o2" - czyli jak najbardziej rodzime g. nie spotkało.
   A mam już długie doświadczenia, choćby z polboxem czy gnet43.. Oni doklejali po zdaniu do e-maili.
   O2 natomiast dziennie słało 30-50kB spamu osobno "przesłanego przez o2" - w tym "reklamy" najbardziej dennych zakamarkow polskiej sieci typu dupelek.pl, podsikaj.pl czy pornofotka.pl :)
   Jako "okrasę" o2 przysłało mi kilka miesięcy temu "propozycję" zapłaty sms-em za "redukcję liczby reklam".
   Tu już nie wytrzymałem, i wywaliłem swe konto na o2 won.

   Dla ciekawych - oficjalna likwidacja konta poczty na o2 wymaga - uwaga! - listu poleconego. Administracja o2 nie wyjaśnia, po co im nasz prywatny adres i dlaczego wirtualnie założonego konta nie można wirtualnie usunąć.

   Ze swego darmowego pojemnego konta na gmail żadnego spamu nie dostaję.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    ja polecam niepodam.pl dla tych którzy chcą walczyć ze spamem
    • avatar
     JjForcebreaker
     0
     Kolejne dobre rozwiązanie.