Ciekawostki

Bill i Melinda Gates rozwiedli się po 27 latach małżeństwa. Co dalej z ich fundacją?

przeczytasz w 2 min.

Bill Gates, znany założyciel Microsoftu i jeden z najbogatszych ludzi na świecie oficjalnie rozwiódł się z kobietą, z którą spędził prawie trzy dekady swojego życia.

Bill Gates i Melinda Gates są już oficjalnie rozwiedzeni. Rozstali się po 27 latach małżeństwa, podczas którego wychowali trójkę dzieci.

Rozwód założyciela Microsoftu

W Internecie od lat krąży znany dowcip. Dlaczego Bill Gates nazwał swoją firmę Microsoft? O tym wie tylko jego żona. Jednak po czasie okazało się, że nie tylko ona. Na jaw wyszedł bowiem wieloletni romans Gatesa z jedną z jego pracownic. Spekuluje się, że właśnie to oraz bliska znajomość z Jeffreyem Epsteinem (multimilioner skazany za przestępstwa seksualne) było powodem pozwu rozwodowego złożonego w maju przez Melindę Gates.

Po szumnie ogłoszonych planach rozwodowych wielu najwyraźniej oczekiwało głośnej batalii sądowej z licznymi aferami w tle. Jednak Gatesowie załatwili wszystko sprawnie i bez zbędnego przedłużania. Nie są znane oficjalne szczegóły dotyczące podziału zgromadzonego przez lata ogromnego majątku, który oszacowano na 146 miliardów dolarów. Krążą plotki, że Melinda otrzymała 65 miliardów dolarów, co plasowałoby ją na drugim miejscu wśród najbogatszych kobiet świata.

„Po wielu przemyśleniach i pracy nad naszym związkiem podjęliśmy decyzję o zakończeniu naszego małżeństwa. W ciągu ostatnich 27 lat wychowaliśmy troje niesamowitych dzieci i zbudowaliśmy fundację, która działa na całym świecie, aby umożliwić wszystkim ludziom zdrowe i produktywne życie. Nadal wierzymy w tę misję i będziemy kontynuować naszą wspólną pracę przy fundacji, ale nie wierzymy już, że możemy rozwijać się razem jako para w następnej fazie naszego życia. Prosimy o przestrzeń i prywatność dla naszej rodziny, gdy zaczynamy to nowe życie.”

Co dalej z Fundacją Billa i Melindy Gates?

Oczywiście pojawiło się mnóstwo pytań o wpływ rozwodu Gatesów na ich działalność charytatywną. Celem założonej przez nich fundacji jest zwalczanie ubóstwa, chorób i nierówności na całym świecie, zwłaszcza w krajach mniej rozwiniętych.

Byli małżonkowie zdecydowali, że nadal będą wspólnie zajmować się fundacją, która działa od dwudziestu lat i jest uważana za największą na świecie prywatną organizację filantropijną. Według sprawozdań finansowych, jej aktywa mają wartość prawie 50 miliardów dolarów.

Źródła: ncbnews, businessinsider

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Altru
  23
  Pamiętam ranking 10 najbogatszych kobiet na świecie, 9 z nich znalazło się tam dzięki pieniądzom z rozwodów XD
  • avatar
   Monolit
   7
   Takie tematy, to do czasopism dla kobiet się nadają. :)
   • avatar
    Ciekawski_
    1
    "Celem założonej przez nich fundacji jest zwalczanie ubóstwa, chorób i nierówności na całym świecie, zwłaszcza w krajach mniej rozwiniętych."
    Niesmaczny żart ze strony autora?
    Ich fundacja powstała w celu prowadzenia nielegalnych i okrutnych eksperymentów na ludziach w mniej zamożnych państwach:
    https://paradyzja.com/indie-czyli-ciemna-strona-billa-gatesa-big-pharma-wykorzystala-dzieci-bez-zgody-rodzicow-media-milczaly/
    https://ligaswiata.blogspot.com/2016/02/indie-pozywaja-billa-gatesa.html
    Ostatnio już na całym świecie. Grunt się usuwa spod nóg, to zaczynają kombinować?
    https://www.odkrywamyzakryte.com/petycja-przeciwko-fundacji-gatesow/
    • avatar
     Marekpe
     -1
     Dobrze zrobiła zostawiając Johnson & Johnson
     • avatar
      Marucins
      -1
      Chodzą słuchy że główny powód rozwodu był fakt że ich chipy zaczęły szwankować gdy były blisko siebie.
      • avatar
       Xclusive
       -2
       To jest dramat tych ludzi i społeczeństw zachodu...Kiedy człowiek odrzuca Boga który JEST ŹRÓDŁEM miłości to efektem jest umieranie miłości w ludziach ( tzw. brak szczerego bezwarunkowego kochania ). Cały dekalog tzw. 10 przykazań to zasady chroniące w człowieku Miłość. Grzech jest zawsze starzałem w miłość, grzech zawsze niszczy miłość i relacje. Ateizacja jest zawsze drogą do wyrzekania się miłości i skupianiu się na własnym ja.

       Nowy Testament - 1 List św. Jana:

       "Bóg jest miłością:
       kto trwa w miłości, trwa w Bogu,
       a Bóg trwa w nim."
       • avatar
        pawluto
        -2
        ***** Bill !
        • avatar
         specialboy
         -3
         Z ich czym?
         • avatar
          DariosSocjal
          -21
          Lubiem takie milfy i brałbym ja jak reksio szynkę! A ze żadna mnie się nie potrafi oprzeć to by szybko znalazła ukojenie w moim łożu!
          • avatar
           darek79r19
           0
           Czyli oni dalej mają 50 miliardów a nie biedni ;]
           • avatar
            carbo888
            0
            Temat jak z pudelka, fundacja to osobny byt prawny